НОВИНИ

05.10.2010 | У Бразилії буде другий тур виборів президента
За матеріалами - Української служби ВВС

У Бразилії відбудеться другий тур президентських виборів після того, як Ділма Руссефф не здобула 50% голосів, необхідних для перемоги.

Вибори у Бразилії

Після підрахунку майже всіх голосів колишня голова адміністрації президента Лули да Сілва має 47% голосів, в Жозе Серра відстає з 33% голосів.

Два кандидати змагатимуться у другому турі через місяць.

Шанс на перемогу у першому турі пані Руссефф, можливо, втратила завдяки тому, що значну підтримку здобула кандидатка від Партії Зелених Марина Сілва, яка отримала 19% голосів.

Ділма Руссефф залишається фавориткою і може стати першою жінкою-президентом Бразилії.

Але, якщо тиждень тому, за опитуваннями громадської думки, Ділма Руссефф, як виглядало, мала здобути переконливу перемогу, то тепер вона постала перед непевністю другого туру.

Частково її шансам зашкодив корупційний скандал, до якого був причетний її колишній радник, а також її позиція щодо абортів.

Християни-евангелісти негативно відреагували на повідомлення, що Руссефф планує лібералізувати жорсткі закони Бразилії щодо абортів, що сама кандидат заперечувала такі заяви, але багато виборців підтримали кандидата від Партії Зелених, яка сама є відданою християнкою-евангелісткою.

62-річна Ділма Руссефф була головою адміністрації президента Лули да Сілва останні 5 років, і її вважають технократом і професійним державним службовцем. У 60-ті і 70-ті роки вона брала участь у збройній боротьбі на чолі повстанців-марксистів проти бразильських військових, які керували країною, і три роки сиділа у в’язниці.

Її вважають фавориткою перегонів за посаду замість президента Луіса Інаціо Лули да Сілва, який завершив два терміни і не може балотуватися на третій.

Її суперник – 68-річний Жозе Серра - соціал-демократ і колишній губернатор штату Сан Пауло.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект