НОВИНИ

04.10.2010 | У Німеччині святкують двадцятиріччя возз'єднання
За матеріалами - Радіо "Німецька хвиля"

Святкування почалося зі служби у Бременському соборі святого Петра. У святкових  заходах  взяли участь провідні німецькі політики, зокрема канцлер Німеччини Анuела Меркель і федеральний президент Кристіан Вульфф.

Під час своєї проповіді у Бременському соборі святого Петра католицький єпископ Франц-Йозеф Боде наголосив на досягненнях мирного возз’єднання. «За ці 20 років було докладено багато зусиль, досягнуто чимало, виявлено готовність до оновлення й волю до побудови майбутнього», - сказав єпископ. 

Федеральний президент Кристіан Вульфф у своїй промові схвально оцінив зміни, що відбулися за цей час у Східній Німеччині. Водночас він висловив жаль з того приводу, що готовність східних німців до змін досі не здобула достатнього визнання.  «Саме східні німці винесли на своїх плечах  найбільше випробувань, аби країна знову стала єдиною», - зазначив президент.

Він наголосив, що завдання німецької єдності нині – цінувати розмаїття й усунути розірваність суспільства. Крім того, в промові глави держави йшлося про інтеграцію іноземців. Не згадуючи прямо скандальні тези колишнього члена правління Німецького федерального банку Тіло Сараціна  щодо неспоможності мусульман інтегруватися у німецьке суспільство, глава держави  сказав, що дискусії на цю тему потрібні, але вони не повинні ображати людей з іноземним корінням. Він також наголосив на важливості інтеграції для вихідців з інших країн. 

Бути у ФРН вдома - означає поважати Конституцію і цінності держави, дотримуватися спільних правил і приймати німецький спосіб життя, наголосив Кристіан Вульфф. Водночас він закликав німців до толерантності і відкритості стосовно іноземців.

Привітання навіть з космосу

Перед промовою президента гостям продемонстрували привітання з космосу. За допомогою відеовключення з Міжнародної космічної станції американський астронавт Даг Вілок передав свої найщиріші привітання з нагоди Дня німецької єдності. 

Також президент США Барак Обама і його російський колега Дмитро Медведєв надіслали свої привітання з нагоди свята. «Ми шануємо мужність і переконання німців, що призвели до падіння Берлінського муру, поклавши край болісному штучному розділенню», - йдеться в заяві Білого дому. За словами Обами, результатом возз’єднання Німеччини  стала свобода на всьому європейському континенті й у світі.

Святкують усі

Тим часом у Бремені продовжуються народні гуляння з нагоди свята, які почалися ще напередодні.

Святкують нині й у німецькій столиці. Урочисті заходи відбулися в неділю увечері біля будівлі Рейхстагу. Там були присутніми голова Бундестагу Норберт Ламмерт, президент ФРН Кристіан Вульфф і канцлер Анuела Меркель. На святкування прибув також і екс-канцлер Гельмут Коль, якого в Німеччині шанують за великий внесок у справу возз'єднання країни.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 303. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект