НОВИНИ

05.10.2010 | Переговори про вступ Туреччини до ЄС зайшли в глухий кут
Джерело - Євроатлантика

«Переговори перервані в результаті політичних інтриг, з якими не зіштовхувалася жодна країна-кандидат на членство в ЄС. Турецький народ все більше розчаровується у своєму прагненні бути членом Євросоюзу», - підкреслив Багиш.



З 1995 року Анкара змогла почати переговори лише по 13 з 33 глав, які обов'язкові для узгодження, якщо країна хоче стати повноправним членом ЄС. 17 глав залишаються блокованими через невирішеність кіпрської проблеми і відмови Туреччини визнавати Республіку Кіпр, яка з 2004 року входить до ЄС. До того ж Німеччина і Франція займають особливу позицію, виступаючи проти надання повноправного членства Анкарі.


У Європі досить широко поширена думка, що не слід пускати в Євросоюз економічно слаборозвинену мусульманську країну з 75-мільйонним населенням, яка розташована головним чином в Азії.


Однак Багиш у своїй заяві відкинув ці аргументи, підкресливши, що Туреччина в даний час переживає період серйозної економічної і соціальної трансформації. За словами держміністра, обсяг виробництва в країні в 2002 році потроївся. Крім того, уряд значно розширив політичні свободи й права людини.


Нагадаємо, переговори про входження Туреччини до ЄС були розпочаті у 2005 році. За прогнозами експертів, стати повноправним членом Євросоюзу Анкара зможе протягом 10-15 років.


Раніше турецький прем'єр-міністр Тайіп Ердоган заявляв, що Туреччина рано чи пізно вступить до Європейського союзу як повноправний член.


Брати приклад з Туреччини закликав Україну міністр закордонних справ Швеції Карл Більдт під час сесії «Шляхи в майбутнє України: які зміни нам потрібні?» у рамках VII Ялтинської щорічної зустрічі.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект