НОВИНИ

13.10.2010 | Німеччину на два роки обрано до Ради безпеки ООН
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

На два місця непостійного члена Ради Безпеки за квотою «держав Заходу» претендували три країни. Набравши 128 голосів, Німеччина мала успіх вже у першому турі. Канаді та Португалії, які набрали відповідно 114 і 122 голоси, довелося йти на повторне голосування. Однак перед другим туром Канада зняла свою кандидатуру.

Членами Ради безпеки від інших регіонів стали Колумбія, Індія та Південноафриканська Республіка. Загалом керівний орган Організації об’єднаних націй налічує 15 членів, в тому силі п’ять постійних членів, які мають право вето. Це США, Росія, Китай, Франція та Великобританія.

Своє місце у Раді безпеки Німеччина посяде першого січня 2011 року. Права вето під час дворічного мандату Берлін не матиме.

«Кредит довіри»

Після голосування у Нью-Йорку міністр закордонних справ Німеччини Гідо Вестервеллє подякував країнам ООН за «свідчення довіри і кредит довіри». «Світ знає, що він може покластися на Німеччину», - сказав глава німецького МЗС. На думку Вестервеллє, обрання Німеччини стало результатом старань країни на міжнародній арені заради миру, безпеки, захисту довкілля та роззброєння. «А також, звісно, це результат нашої зовнішньої політики, орієнтованої на загальнолюдські цінності», - додав міністр.

Головний німецький дипломат доклав величезних зусиль, агітуючи за кандидатуру своєї країни. Протягом чотирьох днів, які Вестервелле провів у вересні у Нью-Йорку, він провів 32 двосторонні зустрічі з міністрами інших країн. Під час одного з офіційних сніданків Вестервелле зустрівся одразу з десятьма главами МЗС арабських країн.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект