НОВИНИ

18.10.2010 | НАТО не бачить загрози в Росії
Джерело - Євроатлантика, УНІАН

Як передає власний кореспондент УНІАН у Брюсселі, про це 15 жовтня 2010 року заявив  член Групи експертів зі створення нової стратегічної концепції НАТО Ганс-Фрідріх Фон ПЛОТЦ. «Ми не бачимо Росію, як загрозу, а як стабільного партнера в глобальній європейській системі безпеки і як потенційного союзника», - сказав він під час відеомосту Брюссель-Москва, організованого РІА «Новости».



НАТО не хоче стати всесвітнім поліцейським і не бачить необхідності в цьому», - сказав він. Член групи експертів також зазначив, що в Росії існує багато стереотипів про НАТО. «Для досягнення мети стабільності й миру ми повинні мати всі необхідні засоби. Це й називається всесторонній підхід, що часто перекладається російською, як всеосяжний, що й створює враження в Москві, що НАТО бажає стати на чолі світової безпеки», - сказав Х.-Ф.ПЛОТЦ. «Це нонсенс», - додав він.


«Нам потрібна євроатлантична співпраця в галузі безпеки і співпраця з Росією. Це запрошення, і я думаю, що до нього треба ставитися серйозно», - додав експерт. Він також відзначив необхідність створення довіри між Росією і НАТО, зокрема шляхом спільної участі у створенні системи протиракетної оборони.


Г.-Ф. Фон ПЛОТЦ також зазначив, що НАТО і Росія могли б співробітничати в питаннях боротьби з тероризмом, піратством, проводити спільні антитерористичні навчання, а також співробітничати в інших темах.


Але сама Росія не дуже розуміє, куди її запрошує НАТО. Про це заявив посол Росії при НАТО Дмітрій РОГОЗІН під час цього ж відеомосту Брюссель-Москва. «Відбувається зміна відношення НАТО до Росії, але наскільки це буде корисним у майбутньому я ще не визначився, і думаю, багато моїх колег у Москві не визначилися», - сказав він.


«Якщо раніше була концепція заборони, то тепер – концепція залучення. Але в чому конкретно полягає це залучення – незрозуміло. Ми, як їжачки в тумані», - додав посол РФ при НАТО.


При цьому Д.РОГОЗІН сказав, що може статися так, що коли Росія відмовиться, то її західні партнери скористаються цим, щоб заявити, що вони запрошували Росію, але та просто нічого не хоче.


Кажучи про запропоноване країнами-членами Альянсу проведенні саміту НАТО-Росія в рамках Лісабонського саміту НАТО в листопаді цього року, Д.РОГОЗІН зазначив, що саміт – це «спільний винахід», і документи до саміту мають готуватися всіма його учасниками. «Президент Дмитро МЕДВЕДЄВ – не статист, і ніколи ним не буде», - підкреслив Д.РОГОЗІН.


Крім того Рогозін сказав, що Росія хоче знати технічні деталі майбутньої системи протиракетної оборони НАТО, побоюючись «створення чудиська», подібного до пам`ятника Петру І роботи Зураба ЦЕРЕТЕЛІ в Москві. «Коли ми запитуємо, які технічні параметри, яка територія розміщення, кого ви плануєте призначити ворогом, то ми не одержуємо відповіді», - сказав він. «Виходить, як архітектор, котрий починає будувати, як Петра у нас у Москві, але не має ні планів, ні креслень, і виходить чудисько» - додав російський посол. При цьому Д.РОГОЗІН зазначив, що Росія більше не хоче чудисьок. «Їх уже достатньо збудовано в Москві», - сказав він.


Також Д.РОГОЗІН висловив переконання в тому, що НАТО має боятися не ракет, а зброї масового ураження, відзначивши, що ракети є лише засобом доставки.


За його словами, спершу було б достатньо провести аналіз реально існуючих загроз, оцінити причини створення окремими країнами балістичних ракет, визначити інструменти дії на такі країни у вигляді забезпечення гарантій безпеки, або застосування економічних санкцій, і лише після цього, якщо всі дії виявляться марними, приступати до створення системи ПРО. «Ми пропонуємо не стріляти з гармат по горобцях», - сказав російський посол при НАТО.


Він також висловив побоювання, що система ПРО може керуватися виключно Сполученими Штатами Америки. «Це буде американська система на європейській землі за американські гроші», - сказав Д.РОГОЗІН.


Як відомо, на Лісабонському саміті НАТО 19-20 листопада планується прийняти рішення про створення системи і запросити до роботи над створенням системи Росію.


 


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 6947. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект