НОВИНИ

18.10.2010 | Меркель: 'мультикультурне суспільство' не вдалося
За матеріалами - Української служби ВВС

Вона сказала, що так звана концепція "мульти-культи" - коли люди з різних культур щасливо живуть обабіч одне одного - не спрацювала, і іммігрантам потрібно більше намагатися інтегруватися, в тому числі вчити німецьку мову.

 

Ангела Меркель, виступаючи у Потсдамі, наголосила, що іммігранти є важливими для країни.

Ці її заяви пролунали на тлі зростання антиімміграційних настроїв у Німеччині, яка нещодавно відзначила річницю об'єднання Сходу і Заходу.

Проведене нещодавно опитування твердить, що понад 30% людей вважає, що країну "заполонили іноземці".

Дослідження аналітичної Фундації Фрідріха Еберта показує також, що приблизно така ж кількість опитаних вважає, що близько 16 мільйонів іммігрантів чи людей іноземного походження в Німеччині прибули туди заради соціального захисту й виплат.

Пані Меркель сказала зібранню молодих членів її партії Християнсько-Демократичний Союз (ХДС) у суботу, що "на початку 60-х років наша країна закликала іноземних робітників приїхати до Німеччини, і тепер вони живуть у нашій країні. Ми себе трохи надурювали, ми казали, що вони не залишаться, що колись вони поїдуть, але в реальності це не так".

Ангела Меркель підкреслила, що не виступає проти іммігрантів. Вона підкреслила, що Німеччина потребує мігрантів, і нагадала нещодавні заяви президента Німечини Крістіана Вулфа, який сказав, що іслам є "частиною Німеччини", як християнство і юдаїзм.

Пані Меркель сказала: "Ми не можемо бути країною, яка демонструє світу, що тих, хто не говорить німецькою одразу або хто не виріс у німецькомовному середовищі, тут не вітають".

Останні місяці в Німеччині посилилися дебати про мультикультурність. Кореспонденти кажуть, що пані Меркель зазнає тиску з боку своєї партії та союзників з тим, щоб вона зайняла більш жорстку позицію і закликала іммігрантів докладати більше зусиль для інтеграції в німецьке суспільство.

Раніше цього місяця канцлер Меркель провела переговори з турецьким прем'єр-міністром Реджепом Тайїпом Ердоганом, під час яких обоє лідерів пообіцяли докласти зусиль для того, щоб турецька громада, в Німеччині, яка, за приблизними підрахунками, нараховує 2,5 мільйони, могла більш ефективно інтегруватися в німецьке суспільство.

Дискусія спалахнула в серпні, коли один зі старших посадовців у центральному банку Німеччини Тіло Саррацин сказав, що "жодна група іммігрантів, окрім мусульман, не є так сильно пов'язана з отриманням соціальних виплат і злочинністю". З того часу пан Саррацин пішов у відставку.

 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект