НОВИНИ

27.10.2010 | Сенат Франції затвердив підвищення пенсійного віку
За матеріалами - Agence France-Presse, УНІАН

Сенат Франції - верхня палата парламенту - затвердив законопроект, що підвищує пенсійний вік з 60 до 62 років. За ухвалення реформи було 177 голосів, проти - 151.

Очільник французького міністерства праці Ерік Верт  назвав голосування історичним і привітав прихильників реформи в уряді з перемогою. Обговорення законопроекту в парламенті, яке тривало більше двох тижнів, забрало у депутатів загалом 143 години.

Раніше законопроект схвалила нижня палата парламенту Франції, Національна асамблея. 27 жовтня закон буде ще раз поданий до нижньої палату для формального узгодження, що дозволить потім передати реформу на підпис її ініціаторові, президентові Ніколя Саркозі. Вважається, що поправки набудуть чинності вже в середині листопада.

Підвищення пенсійного віку, пов`язане з фінансовою кризою, викликало у Франції хвилю протестів, нагадує Лента.ру. Відтоді, як у травні було оголошено про початок реформи, в країні неодноразово проходили багатомільйонні загальні страйки, які, зокрема, призвели до перебоїв з постачаннями бензину на автозаправках. Представники профспілок вже оголосили, що на четвер намічена чергова загальнонаціональна акція протесту.

Напередодні міністр фінансів Франції Крістін Лагард оцінила бюджетні втрати від страйків у 200-400 мільйонів євро щоденно.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект