НОВИНИ

22.10.2010 | Україна має намір приєднатися до бойової тактичної групи ЄС
За матеріалами - УНІАН

Україна має намір приєднатися до бойової тактичної групи країн Євросоюзу HELBROC, в яку входять військові підрозділи Греції, Болгарії, Румунії і Кіпру.


Про це заявив начальник Генерального штабу Збройних сил України, генерал-полковник Григорій ПЕДЧЕНКО на спільній прес-конференції з головою Військового комітету Європейського Союзу, генералом Хаканом СИРЕНОМ.


За його словами, в Україні буде створено підрозділ цієї бойової тактичної групи в складі до 100 морських піхотинців і 10 штабних офіцерів. Планується також задіявати літак Іл-76 з екіпажем. "Військова співпраця з Євросоюзом сьогодні переходить з теоретичної площини в практичну, зокрема, через участь України в цій бойовій тактичній групі", - наводить його слова РосБізнесКонсалтинг.


Генерал Х.СИРЕН зазначив, що приєднання України до бойової тактичної групи є важливим для ЄС.


Як передає кореспондент УНІАН, Г.ПЕДЧЕНКО додав, що українські військові візьмуть участь в антипіратській операції ЄС "Аталанта" в Індійському океані. За кілька днів офіцер Військово-морських сил ЗСУ відбуде для роботи в штабі операції в Англії.


«Це перший крок, де буде наш представник, і Україна вже практично входитиме до складу держав, які разом з ЄС беруть участь в операції «Аталанта»», - сказав Г.ПЕДЧЕНКО, зазначивши, що українська сторона нарощуватиме зусилля в цьому напрямку: «Розглядається участь спеціального загону від СБУ і ЗСУ в кількості до 30 осіб», - повідомив начальник Генштабу.


У свою чергу, Х.СИРЕН уточнив, що представники українського спецпідрозділу братимуть практичну участь в операції «Аталанта» безпосередньо на кораблях.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект