Начальник штабу Армії США генерал Джордж Кейсі заявив, що повідомлення про приховування випадків застосування тортур до затриманих в Іраку та відмову від їх розслідування не відповідають дійсності.
msnbcmedia.msn.com
Заява Кейсі стала відповіддю на публікацію проектом WikiLeaks досьє про війну в Іраку і реакцією в ЗМІ, що послідувала за нею.
Зі слів генерала, який протягом трьох років керував операцією в Іраку, політика армії США щодо випадків застосування тортур до ув'язнених з боку іракських військових і поліцейських вимагала, щоб свідки подібних інцидентів припиняли тортури і повідомляли керівництву.
Серед матеріалів "іракського досьє" WikiLeaks, опублікованого 22 жовтня, містилися відомості про те, що більшість випадків застосування насильства до ув'язнених або були проігнорованими американським командуванням, або не розслідувалися.
Зокрема, журналісти телеканалу Аль-Джазіра, що отримали доступ до матеріалів досьє за кілька місяців до їх публікації, вказали на існування документа, який наказував не займатися розглядами тортур в тому разі, якщо їх застосовували не американські військові.
Інформація про тортури була одним з ключових пунктів досьє про війну в Іраку, яке включає в себе близько 400 тисяч документів. Також у матеріалах містилися докладні відомості про загиблих в результаті терактів і збройних сутичок за період з 2004 по 2009 роки. У цілому за цей час загинули 109 тисяч людей, 66 тисяч з них - мирне населення Іраку.
Публікація матеріалів викликала критику з боку влади США. Зокрема, представник Пентагону Дейв Лапан заявив, що в документах містяться відомості, які ставлять під загрозу безпеку понад 300 осіб. Він зазначив, що їх імена видалені з документів, проте інформація, яка лишилася, може навести зацікавлених осіб на цих людей.
|