НОВИНИ

21.10.2010 | Медведєв: "агресивність НАТО" - це стереотип
За матеріалами - УНІАН

Росіянам необхідно долати помилкове уявлення про агресивність НАТО, а європейцям і американцям - про неможливість демократії в Росії, заявив в середу президент Дмитро Медведєв, приймаючи в своїй підмосковній резиденції "Горки" західних експертів - учасників міжнародної конференції з безпеки, яка щорічно проводиться в Мюнхені.

У частини російських громадян "є відчуття, що НАТО є чимось агресивним щодо Росії. І, напевно, багато в чому це помилка. Але очевидно і те, що часто Росія сприймається частиною західного миру, звичайними людьми як країна, де ніколи не може бути демократії, керівництво якої завжди схильне до авторитарних принципів і яка не хоче розвиватися спільно з іншим світом", - сказав він.

Як приклад успішного подолання історичних стереотипів Медведєв вказав на нинішні російсько-польські відносини.

За словами Медведєва, у сфері зовнішньої політики Росії "пріоритети колишні", але "певні елементи зовнішньої політики змінюються". "Якщо хочете, це модернізація. Тому, я вважаю, треба просто вміти чути одне одного і налагоджувати добрі відносини", - сказав він.

Кажучи про відносини із Сполученими Штатами, він підкреслив важливе значення, яке мають в міжнародних справах особисті відносини між керівниками держав, хоча "це не все в зовнішній політиці". "Очевидно, що успіх "перезавантаження" із США значною мірою пов`язаний з тим, що у мене склалися добрі відносини з президентом Обамою, особисті відносини", - сказав він.

Голова Мюнхенської конференції Вольфганг Ішингер передав Дмитру Медведєву безстрокове запрошення на конференцію. Найближча зустріч в столиці Баварії відбудеться в лютому майбутнього року.

У 2007 році Володимир Путін виступив на Мюнхенській конференції з промовою, яку багато хто розцінив як фактичне оголошення "холодної війни" Заходу.

 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект