НОВИНИ

18.10.2010 | Коморовський: Процес примирення РФ і Польщі буде нелегким
За матеріалами - Korespondent

Процес примирення Росії та Польщі буде тривалим і нелегким, заявив польський президент Броніслав Коморовський.



Коморовський: Процес примирення РФ і Польщі буде нелегким

Про це він заявив у неділю журналістам.


"Ми повинні спробувати. Не можна втратити той особливий настрій, що з'явився в польсько-російських відносинах як у результаті спільної присутності прем'єр-міністрів двох країн біля могил польських жертв у Катині, так і в момент смоленської драми", - сказав Коморовський.


Зі слів польського президента, процес примирення буде нелегким, і відповідна робота "буде розділена на кілька етапів". Він вважає, що робота з примирення буде схожа, швидше, на "важкий марш", ніж на "спринтерський біг".


Президент Польщі також зазначив, що хороший клімат у польсько-російських відносинах створюють також дружини президентів, які через півроку після авіакатастрофи разом відвідали Смоленськ і Катинь.


Польський урядовий літак ТУ-154, на борту якого був президент Польщі Лех Качиньський, зазнав катастрофи під Смоленськом 10 квітня. Він разом з офіційною польською делегацією летів в Катині для участі в меморіальних заходах. На борту перебували  96 людей: 88 пасажирів і вісім членів екіпажу. У результаті авіакатастрофи не вижив ніхто.


МАК оголосив про завершення розшифровки бортових самописців літака Качиньського 19 травня. Комітет виключив теракт, вибух або пожежу як одну з причин авіакатастрофи. 19 серпня Росія передала Польщі 11 томів кримінальної справи з розслідування катастрофи літака.


Поляки не допустили перенесення хреста, встановленого на згадку про смоленської трагедії


Також 16 жовтня повідомлялося, що уряд Польщі виділив додаткові кошти Інституту судових експертиз у Кракові для проведення експертиз, що стосуються авіакатастрофи літака президента під Смоленськом.


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект