НОВИНИ

11.10.2010 | "Південний потік" розбухає: у "рукавичці" є місце й для німців
За матеріалами - Радіо "Німецька хвиля"

Прем'єр-міністри країн-засновниць концерну із будівництва газопроводу через Чорне море "Південний потік" - Росії та Італії - позитивно ставляться до участі в проекті німецької компанії Wintershall, дочірньої компанії концерну BASF.


Володимир Путін та Сильвіо Берлусконі на приватній зустрічі цими вихідними у Росії досягли домовленості про те, що німецька компанія може отримати частку в проекті обсягом від 10 до 20 відсотків. Так повідомляють у неділю, 10 жовтня,  газети "Il Messaggero" та "La Repubblica", а також інформагентство "Інтерфакс".


Донедавна власниками проекту, який передбачає постачання "блакитного палива" з Росії до Європейського Союз "без посередників", були 50 на 50 російський "Газпром" та італійський постачальник Eni.


Що це означає для Німеччини і для Європи у цілому?  "Південний потік" є конкурентом Nabucco. Запланована потужність проекту росіян - 63 млрд. кубометрів газу на рік - майже удвічі перевищує можливу потужність нового європейського газопровідного проекту.


Nabucco відстає від російсько-італійського конкурента


Європейські експерти не роблять таємниці з того, що з двох конкуруючих проектів може бути реалізований лише один. Який саме - вирішиться вже найближчим часом. "Газпром" вирішив збільшити шанси на успіх за рахунок послаблення консорціуму з будівництва Nabucco.


Путін зауважив, що "Південний потік" не заважатиме "іншим планам", натякаючи на Nabucco. Однак європейський проект, який ставить за мету незалежність від російських поставок, поки немає ані гарантованого фінансування, ані надійних постачальників газу.


Власне, рішення ЄС про старт Nabucco повинно бути ухвалене ще цього року, але з огляду на невизначеність Азербайджану як потенційного постачальника пересувається на наступний рік. Без згоди однієї з видобувальних країн у Каспійському регіоні - Азербайджану чи Туркменистану - проект буде де-факто "мертво народженим".


Офіційно німецька компанія свою участь не підтверджує


Натомість у "Південного потоку" все розвивається більш ніж гладко. Десять відсотків у проекті, які може придбати Wintershall вже найближчими тижнями, експерти оцінюють в приблизно 2,5 мільярди євро.


Розташований у Касселі концерн, щоправда, досі відкидав припущення про можливе долучення до "Південного потоку". "На першому плані стоїть розвиток видобутку в проектах у Росії", заявив днями речник німецького концерну Міхаель Грабіцкі. Однак і категоричного заперечення від багаторічного партнера "Газпрому" із видобутку  нафти й газу в Сибіру - не пролунало.


Як відомо, ідея створити газотранспортну артерію через Чорне море з Росії до Болгарії, а далі до Італії і Австрії, народилась як наслідок запеклої газової суперечки Росії з Україною. У процесі безпосередньої реалізації вже перебуває й інший проект "Газпрому" та європейців "Північний потік".



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2613. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект