НОВИНИ

26.10.2010 | Напередодні саміту ЄС: «маленькі» країни готують бунт проти Меркель і Саркозі
За матеріалами - Радіо "Німецька хвиля"

Меркель і Саркозі вимагають жорстких санкцій проти країн єврозони, які порушують Маастрихтські критерії та ставлять під загрозу стабільність єдиної європейської валюти. Найяскравішим прикладом такої загрози є без п’яти хвилин збанкрутіла Греція, яку довелося рятувати «всім світом». Про спільну позицію щодо можливих у майбутньому санкцій проти порушників французький президент і німецький канцлер домовилися минулого тижня під час зустрічі у курортному містечку Довіль. Париж і Берлін, зокрема, вимагають, аби злісних порушників Пакту стабільності у майбутньому позбавляли права голосу на самітах ЄС.


Зміни до угод: знову багаторічний марафон?


Утім, втілити цю ініціативу в життя буде вкрай важко. Адже для цього необхідні зміни до засадничих угод Євросоюзу, які можуть вноситися лише одностайно. Тим часом деякі європейські дипломати відкрито заявляють про неприйняття ініціативи Меркель-Саркозі. Під час зустрічі міністрів закордонних справ ЄС у Люксембурзі глава МЗС цієї країни Жан Ассельборн заявив, що франко-німецька ініціатива «залишає у партнерів по ЄС неприємний присмак».


«Якщо після всіх тих труднощів, які ми мали з Лісабонською угодою, ми знову візьмемося за зміни до засадничих угод, то маємо усвідомлювати наслідки. У деяких країнах доведеться знову проводити референдуми, у парламентах будуть великі дискусії. По-суті, всі ці зміни не пройдуть. Німеччина і Франція, об’єднуючи зусилля, у минулому вже не раз давали Європі новий поштовх для руху вперед. Але цього разу, мені здається, що йдеться лише про інтереси цих двох країн», - наголосив Ассельборн. Його підтримав і міністр закордонних справ Чехії Карл Шварценберґ.


Саміт важких дебатів


На саміті ЄС у Брюсселі, який розпочнеться у четвер, варто очікувати палких дебатів. З питання «як покращити фінансову дисципліну серед країн ЄС» дискусія може перерости у розмову про ідейні засади, які об’єднують Європу. Принаймні на такі дебати налаштовується Жан Ассельборн. Відомого проєвропейськими поглядами політика обурює сама постановка питання про те, що когось з членів ЄС може бути позбавлено голосу.


Натомість міністр закордонних справ Німеччини Ґідо Вестервеллє переконаний, що без жорстких санкцій необхідної для стабільності євро дисципліни не домогтися. «Якщо хтось не виконує свої обов’язки, то залишати йому його права несправедливо. Права і обов’язки пов’язані нерозривно», - заявив Вестервеллє у Люксембурзі.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект