НОВИНИ

28.10.2010 | Генсек НАТО проведе в Москві переговори
Джерело - УНІАН

Генеральний Секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен проведе в Москві переговори щодо співпраці в Афганістані, системи протиракетної оборони, протистояння тероризму і піратству. Він прилетить до Москви 5 листопада, після зустрічі з британським прем`єром Девідом Кемероном. Зустріч з російською стороною відбудеться напередодні саміту Росія –НАТО.

За словами офіційного представника НАТО Джеймса Аппатурая, на переговорах сторони обговорять широке коло питань, зокрема, можливість забезпечення натовських військ в Афганістані через територію Росії, а також поставку 21 російського вертольота для афганських збройних сил з подальшим навчанням пілотів. Крім того, делегація обговорить можливість збільшення кількості афганських офіцерів із служб боротьби з наркотиками, яких відряджають до Росії на навчання.

Зі свого боку, Росія добивається від НАТО заборони на розміщення "істотних бойових сил" на території країн, які раніше входили до Східного блоку, а також гарантій, що протиракетна система в Європі обмежиться засобами малої і середньої дальності. За даними ЗМІ, проект угоди "Про основи взаємин РФ-НАТО" голова МЗС Росії Сергій Лавров передав Расмуссену в грудні минулого року, але за взаємною домовленістю сторони не розголошували цей факт.

Саміт Росія-НАТО, нагадує РосБізнесКонсалтинг, відбудеться в Лісабоні 19-20 листопада. Президент Росії Дмитро Медведєв вже заявив про свою особисту участь у цьому заході.

 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект