НОВИНИ

11.10.2010 | ЄС непокоїть можливість приєднання України до Митного союзу
Джерело - УНІАН

Європейський Союз непокоїть можливість приєднання України до Митного союзу Росії, Білорусі і Казахстану.

Про це в інтерв`ю газеті «Коммерсант» повідомила керівник європейської делегації для проведення переговорів з Україною про створення зони вільної торгівлі у рамках угоди про асоціацію з ЄС Єва Сіновець.

Відповідаючи на запитання, чи відчуває вона, що вище керівництво України дійсно має намір добитися ухвалення угоди про асоціацію і ЗВТ, Є.СІНОВЕЦЬ сказала: «Я як бюрократ повинна орієнтуватися на офіційні заяви політиків. Ваші лідери говорять, що європейські устремління України зберігаються. У той же час я розумію, що ви повинні жити у мирі зі своїми сусідами, своїми природними партнерами, повинні робити з ними бізнес. Єдине, що нас турбує – чи не ухвалите ви рішення про приєднання до Митного союзу Росії, Білорусі і Казахстану?»

Керівник європейської делегації зазначила, що Україна «повинна зробити політичний вибір, при цьому вам слід розуміти, що приєднання до союзу країн-неучасниць СОТ зруйнує переговори з ЄС про створення ЗВТ, а також ускладнить торгові відносини України з іншими країнами-учасницями СОТ».

Як повідомляв УНІАН, 8 жовтня у Києві завершився 13-й раунд переговорів, у ході яких європейська сторона надала для вивчення українській стороні свої пропозиції щодо доступу до ринку послуг.

6 жовтня прем`єр-міністр України Микола Азаров заявив, що на сьогодні Україна і Європейський Союз мають компромісне рішення щодо угоди про асоціацію і вільну торгівлю. Також М.Азаров заявив, що угода про вільну торгівлю між Україною і ЄС буде підготовлена до чергового самміту Україна-ЄС, який відбудеться 22 листопада в Брюсселі.

Черговий, 14-й раунд переговорів про зону вільної торгівлі (ЗВТ) між Україною і Європейським Союзом відбудеться на початку грудня поточного року.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 8929. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект