НОВИНИ

01.10.2010 | Уряд Португалії заощаджуватиме на держслужбовцях
За матеріалами - Радіо "Німецька хвиля"

Після Франції і Великобританії, які вже оголосили про запровадження суворих урізань задля скорочення бюджетного дефіциту, уряд Португалії ухвалив рішення про скорочення оплати праці держслужбовців на 5 процентів. 

Серед інших заходів економії, запропонованих прем'єр-міністром Португалії Жозе Сократеш, підвищення податку на додану вартість з 21 до 23 процентів і посилення податкової політики. Крім того, уряд почав вести переговори з однією з найбільших компаній країни - Portugal Telecom - про передачу її пенсійних активів державі, що, за оцінкою міністерства фінансів країни, дозволить поповнити державну скарбницю на 2,6 мільярдів євро.

«Нам необхідно докласти цих зусиль, аби збалансувати бюджет країни після найбільшої фінансової кризи останніх 80 років. Ці заходи захистять авторитет нашої країни, забезпечать кредитоспроможність нашої економіки, виробництва і наших родин», - наголосив португальський прем’єр-міністр.

В уряді очікують, що ці заходи дозволять знизити дефіцит бюджету з понад 8 процентів до максимум трьох до 2013-го року. Відповідно до правил єврозони, бюджетний дефіцит не має перевищувати 3% ВВП, але Португалія вже давно не могла утриматися в цих рамках. Її економіка є однією з найбільш уразливих в зоні євро після Греції. Хоча частка Португалії оцінюється у менше 2 відсотків від валового внутрішнього продукту єврозони, її фінансові труднощі можуть підірвати віру в загальну стабільність спільної валюти.

Домовитися з опозицією

Цього тижня європейські законодавці також висловили закиди на адресу уряду Португалії. Вони закликали владу в Лісабоні дотримуватися поставлених бюджетних цілей і вжити рішучих заходів для скорочення рівня дефіциту. Однак, щоб прийняти такі заходи, правлячій лівоцентристській Соціалістичній партії знадобиться згода опозиції, яка може блокувати будь-які зміни до законодавства.

Головна опозиційна Соціал-демократична партія вже заявила, що не підтримуватиме збільшення податків. Жозе Сократеш – глава уряду, навіть пригрозив, що піде у відставку, якщо його бюджетну пропозицію буде відхилено. Між тим, плани уряду вже викликали незадоволення у суспільстві. Тисячі маніфестантів під проводом профспілок пройшли у середу вулицями найбільших міст Португалії на знак протесту проти політики жорсткої економії. Масова маніфестація відбулася і в столиці країни Лісабоні.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 7970. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект