НОВИНИ

15.10.2010 | Місце України у східній політиці ЄС: дискусія в Берліні
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Виклики і перспективи політики Східного партнерства Євросоюзу експерти й політики з Німеччини та України обговорили на конференції в Берліні.

На конференції в німецькій столиці, організованій Європейською радою з міжнародних відносин та Фондом ім. Бьолля, експерти-міжнародники заслухали доповідачів з України. Перед ними, зокрема, виступив екс-голова секретаріату президента, а нині український громадський діяч Олег Рибачук. Він заявив, що Євросоюзові не варто виділяти кошти нинішньому українському урядові, оскільки той не спроможний здійснити реформи в Україні в контексті європейської інтеграції. «Така допомога точно не потрібна, бо це навіть не допомога корумпованим чиновникам - це оплата консультантам за тонни роботи, яка реально до реформ в Україні не має жодного відношення. Для того, щоб проводилися зміни, потрібно перевчити державний апарат», - наголосив Рибачук. 

Риторику вже забезпечили

Олег РибачукГромадський активіст нарікає, що 360 тисяч українських державних чиновників так і залишилися "радянськими", навчившись лише говорити по-іншому. «Навіть якби вони щиро хотіли щось зробити, то просто не вміють цього. А Євросоюз міг би їх перевчити. У Брюсселя є для цього відповідні програми. У нас пішло близько 1 млрд. 385 тисяч євро на технічну допомогу, і це переважно надзвичайно великі оплати консультантам та дослідникам. Це лише якась видімість реформ, які нема кому реалізувати, навіть якби українці цього хотіли б. Якщо не зробити інституційні зміни, то це просто вода й пісок».

З Рибачуком частково погоджується німецький експерт з питань України, політолог й історик Андреас Умланд: «Риторика в Україні поки дійсно залишається проєвропейською. Що за цим стоїть – важко сказати. Гадаю, дійсно треба просто по-іншому сприймати Україну і подумати, як можна ті засоби, які є, ефективніше використовувати. Але не думаю, що треба щось кардинально змінювати в загальній ідеології політики ЄС». Німецький політолог переконаний: «Я думаю, що такі дискусії відіграють добру роль тим, що вони хоча б нагадують про існування України. Принаймні я відчуваю деякі зміни у загальноєвропейських дискусіях останніх років, в яких Україна дедалі більше постає як важлива, а може, й головна частина нової європейської архітектури безпеки».

Східне партнерство – чи є результат?

Андреас Умланд вважає, що заявляти про провал програми ЄС «Східне партнерство», як це іноді можна почути з вуст депутатів Бундестагу, зарано. «Поки що ця програма діє лише два роки, тому нині такі висновки робити передчасно. Один із гарних показників того, що Східне партнерство все ж таки щось значить, це те, що в російській політичній еліті змінилося ставлення до ЄС. Як мені відомо, політична та інтелектуальна еліта Росії стала тепер більше розглядати Європейський Союз як конкурента, майже в одному ряду з НАТО, тобто як щось проблематичне для Росії. І це, на мою думку, показує, що Східне партнерство дійсно щось важить», - наголошує німецький експерт.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект