НОВИНИ

15.10.2010 | Україна погодилася на лібералізацію всіх тарифів при торгівлі з ЄС
Джерело - Дзеркало тижня

Під час переговорів про створення зони вільної торгівлі між Україною та ЄС українська сторона запропонувала схему поступової лібералізації всіх без винятку тарифних ліній при торгівлі з ЄС, заявив в інтерв'ю «Дзеркалу тижня» глава української переговорної групи, заступник міністра економіки Валерій П'ятницький.

За його словами, Україні та ЄС вже досить давно вдалося досягти домовленостей про лібералізацію 95% обсягів торгівлі і не менше 95% тарифних ліній.

«Але наші європейські колеги вирішили, що вони більш амбітні, і треба визначитися із рештою п'ятьма відсотками. І щоб жоден із цих товарів не був виключений з лібералізації. У нас до цих п'яти відсотків потрапили автомобілі, риба і ціла низка сільськогосподарської продукції — цукор, курятина, свинина, молочна продукція тощо», — розповів В. П'ятницький.

За словами заступника міністра економіки, українська сторона запропонувала поступову лібералізацію решти тарифних ліній.

«Ми запропонували підхід поступової лібералізації, що охоплює вже всі тарифні лінії, включаючи п'ять відсотків, про які я говорив вище. При цьому ми показали приклад динамічного підходу: ми запропонували знижувати протягом перехідного періоду тарифи на продукцію із цих п'яти відсотків (а це приблизно три з половиною сотні тарифних ліній у сільському господарстві) з нинішнього рівня до якогось більш низького (не до нуля) , що становить, скажімо, 80% від сьогоднішнього», — заявив В. П'ятницький.

За словами заступника міністра економіки, таке рішення української сторони викликало ентузіазм перемовників з ЄС, але при цьому українська делегація буде вимагати натомість збільшення квот на поставки української продукції до ЄС.

«Це тепер сприймається, як наша готовність до подальшої серйозної розмови та лібералізації, і викликало такий ось ентузіазм у європейської сторони. Але ми попередили одразу: ентузіазм буде підкріплений лише в тому випадку, якщо з європейської сторони також буде рух назустріч. Свого часу ми вже передавали non paper і щодо тарифних квот, і щодо тарифів: пропонували, щоб все-таки застосувалася динамічна формула — квоти збільшувалися, тарифи зменшувалися», — підкреслив В. П'ятницький.

 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект