НОВИНИ

20.10.2010 | Саркозі: через 10-15 років ЄС та РФ створять економічний і безвізовий простір
Джерело - УНІАН "Новини ЄС"

Президент Франції Ніколя Саркозі вважає, що через 10-15 років між ЄС і РФ буде створено економічний і безвізовий простір.

Про це він сказав на спільній прес-конференції з Президентом РФ Дмитром Медвєдевим і Федеральним канцлером Німеччини Ангелою Меркель у Довілі.

«Моя особиста точка зору - через 10-15 років буде спільний економічний простір між Євросоюзом і Росією зі скасуванням візового режиму і спільною концепцією безпеки», - заявив Н.Саркозі.

За його словами, питання про візи дуже важливе для Росії, і йому була надана увага на переговорах.

«Німеччина і Франція розглядають Росію як країну-друга, тому нам необхідно зближувати наші позиції… Ми домовилися, що у візовому питанні ми просуватимемо крок за кроком», - сказав Н.САРКОЗІ, відзначивши, що розв’язання цього питання просувається.

А.МЕРКЕЛЬ також відзначила, що питання про введення безвізового режиму з РФ має розв`язуватися покроково.

«Німеччина ввела полегшення щодо короткострокових віз, наступним кроком ми можемо перейти до багаторічних віз», - сказав МЕРКЕЛЬ.

У свою чергу, Д.МЕДВЕДЄВ наголосив, що всі розуміють, що візи потрібно скасувати, але це не можна зробити «вольовим шляхом».

«Ми домовилися про дві речі стосовно наших країн. Ми розуміємо, що це має бути процес. Потрібно оцінити тільки рамки цього процесу, і ми розуміємо, що цей процес повинен мати свою «дорожню карту», - сказав Д.МЕДВЕДЄВ.

«Наступний раунд консультацій має проходити вже, природно, за участю всіх сторін. Я вважаю, що це було б розумно зробити у ході роботи з Єврокомісією в рамках відвідання Брюсселю. Ну і, звичайно, на інших майданчиках ми цю роботу з іншими державами теж продовжимо», - додав він.

Як повідомляв УНІАН, 26 лютого постійний представник Росії при ЄС Володимир ЧИЖОВ заявив, що неготовність Європейського Союзу до безвізового режиму з Росією пояснюється політичною позицією низки країн Євросоюзу.

Міністр закордонних справ Росії Сергій ЛАВРОВ неодноразово заявляв про готовність РФ перейти на безвізовий режим з ЄС на основі взаємності.| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект