ТОП НОВИНИ ТА КОМЕНТАРІ

25.10.2010 | Імовірно, що найближчі 10 років ЄС не розширюватиме своїх кордонів
Джерело - Європейський простір

Розширення Євросоюзу за рахунок прийняття нових членів у найближчі десять років не буде, йдеться у спеціальному листі, підписаному міністрами закордонних справ Польщі та Швеції Радославом Сікорським і Карлом Більдтом і адресованому главі дипломатії ЄС Кетрін Ештон і комісарові ЄС з питань розширення Штефану Фюле.

Спільний лист було надіслано у відповідь на опитувальник, підготовлений Єврокомісією у липні цього року щодо оцінки ефективності європейської політики сусідства.

Водночас, міністри Швеції та Польщі в листі зазначають, що ЄС повинен надати "перспективу розширення" для східних сусідів: Азербайджану, Вірменії, Білорусі, Грузії, Молдови та України.

На думку глав МЗС Польщі та Швеції, згадані країни є європейськими, і тому мають спеціальний статус відповідно до угод ЄС.

При цьому вони відзначили, що для отримання членства в ЄС шість країн повинні прийняти європейські правила і створити законодавство, відповідне законодавству ЄС, просуватися до створення зони вільної торгівлі та запровадження безвізового режиму, а також брати участь в інших європейських проектах (співробітництво у військовій, правоохоронній та міграційній сферах).

У зв'язку з цим міністри закликали до проведення саміту з країнами-членами Східного партнерства, запланованого на 26 травня в Будапешті.

Факт наявності подібного документа зі стратегії подальшого розвитку ЄС з точки зору його можливого розширення в суботу підтвердив офіційний представник Євросоюзу. "Лист з викладенням концепції взаємин з найближчими країнами-сусідами ЄС, розроблений главами МЗС Швеції і Польщі, існує", - визнав він.

Концепція Більдта-Сікорського надійде на розгляд засідання міністрів закордонних справ ЄС, що відкривається 25 жовтня 2010 року.

 

 


USERS COMMENTS

Ваше ім'я
Ваша поштова скринька
Заголовок
Ваш відгук
Залишилось сомволів
| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект