НОВИНИ

15.10.2010 | Країни-партнери НАТО в Афганістані залучені до розробки та прийняття рішень - Генсек Альянс
Джерело - УКРІНФОРМ

Країни-партнери НАТО, які роблять внесок у Міжнародний безпековий контингент в Афганістані ISAF, залучені до розробки та прийняття рішень НАТО в рамках цієї операції. Про це вчора у Брюсселі під час прес-конференції заявив Генеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен.

Він зазначив, що у сучасних умовах НАТО має намір розширити власну політику партнерства, і це знайде належне відображення у новій Стратегічній концепції Альянсу.

"Вже зараз ми маємо партнерство з країнами у Східній Європі та у Центральній Азії, з країнами Північної Африки та Близького Сходу. Але ми хотіли б мати такі стосунки з усіма країнами, які поділяють наше бажання бачити мирне вирішення конфліктів. Я думаю, що приклад Афганістану в цьому є дуже показовим. Ми не можемо вирішити проблеми в Афганістані без залучення Пакистану. Індія та Китай також могли б відіграти інструментальну роль для того, щоб забезпечити регіональний мир і стабільність. Це суть того, чому ми хотіли б залучитися до партнерства з усіма головними гравцями на міжнародній арені", - сказав Андерс Фог Расмуссен.

Керівник Альянсу уточнив, що Індія і Китай не є учасниками існуючих програм партнерства з НАТО. Але консультації з ними, в тому числі політичні консультації на регулярній основі, могли б бути елементами розвитку такої практичної співпраці.

Андерс Фог Расмуссен окремо наголосив, що НАТО прагне тісної співпраці з країнами, які роблять внесок в операції НАТО, зокрема, в ISAF. Альянс вже ініціював створення структур, які включатимуть країни-контрибутори ISAF до процесу відпрацювання та прийняття відповідних рішень.

"Зараз ми маємо 28 країн-союзниць та 19 партнерів. На регулярній основі ми проводимо зустрічі в форматі всіх 47 країн. Це означає, що партнери отримують брифінги від наших військових командувачів, вони залучені до консультацій та політичних обговорень. Безумовно, наприкінці рішення приймає Північноатлантична Рада. Але до сьогодні такі рішення повністю відповідали консенсусу серед усіх партнерів по ISAF. Тому ми залучаємо партнерів на дуже ранніх стадіях консультацій, і в цьому суть їхньої участі у розробці та прийнятті рішень", - сказав Генсек Альянсу.

Він нагадав, що глави держав та урядів всіх 47 країн, які роблять внесок в операцію ISAF, запрошені до участі у тематичному засіданні в рамках саміту НАТО в Лісабоні.

"На додаток ми запросили інші країни, наприклад Японію, яка робить суттєвий фінансовий внесок. Ми запросили Генерального Секретаря ООН, Європейський Союз та Світовий банк. Тому що це і є широкий підхід, адже ISAF - це більше, ніж суто наша військова операція", - наголосив Андерс Фог Расмуссен.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 9741. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект