НОВИНИ

14.10.2010 | Рятувальники визволили усіх чилійських гірників
Джерело - Korespondent

Рятувальники в Чилі підняли на поверхню землі останнього з 33 гірників, які пробули в копальні під завалами більш ніж два місяці, операція пройшла без пригод.

Рятувальники визволили усіх чилійських гірників 
АР

 

Останнім гірником, визволеним з допомогою спеціальної рятувальної капсули Фенікс, став старший зміни Луїс Урсуа.

Усього операція зайняла близько доби.

Аварія на глибині 700 метрів на невеликому руднику, розташованому в 50 кілометрах від чилійського міста Копьяпо, сталася 5 серпня. Заблокованими під землею опинилися 32 чилійці і один болівієць.

За ходом операції стежили президент Чилі Себастьян Піньєра, родичі гірників, а також понад 1,5 тисячі журналістів. Вранці в середу на шахту прибув болівійський лідер Ево Моралес, який зустрівся з болівійським гірником Карлосом Мамані.

Рятувальна операція, яку латиноамериканські ЗМІ вже назвали "героїчною" і "історичною", почалася у вівторок. Спочатку в шахту до гірників за допомогою спеціальної капсули Фенікс спустився рятувальник. Передбачалося, що він перевірить всю систему і підніметься на поверхню. Однак хід операції було змінено: рятувальник проінструктував гірників, і було прийнято рішення піднімати першого гірника Флоренсіо Авалоса.

Другим врятованим став Маріо Сепульведа, який, опинившись на поверхні, обійняв дружину, а потім президента Піньєру. У першій десятці також підняли з-під землі наймолодшого і найстаршого гірників - 19-річного Джиммі Санчеса і 63-річного Маріо Гомеса.

Раніше очікувалося, що рятувальна операція триватиме до грудня.| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект