НОВИНИ

05.10.2010 | Як Бонн впорався із переїздом столиці у Берлін
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Упродовж понад 50 років Бонн відігравав стратегічне значення як столиця ФРН. Звідси керували Федеративною Республікою канцлери Аденауер і Коль, сюди на переговори приїздили радянський лідер Горбачов і президент США Буш. У 1991 році Бундестаг ухвалив перенести столицю до Берліна. Заради справедливості Бонну залишили шість із 15 федеральних міністерств, а ще сюди перенесли частину відомств, наприклад, Федеральну рахункову палату Німеччини.

Перевтілення Бонна відчувається вже поряд з Deutsche Welle. Приблизно між 8 та 9 годинами, коли по сусідству, у хмарочосі Post Tower, розпочинається робочий день. У цей ранковий час можна стати свідком того, як безліч 35-40-річних чоловіків і жінок поспішають в свої офіси. Бадьора хода, за плечима сумка для лептопа, біля вуха мобільний телефон. Вони нічим не відрізняються від працівників у європейських метрополіях - Лондоні або Парижі.

Місто із інтернаціональною аурою

Для багатьох із них Бонн є лише короткою зупинкою на шляху із Сингапура до Монреаля - хтось залишається на півроку, хтось на довший час. Кристофер Вейд працює у Deutsche Post начальником відділу комунікації, де робоча мова англійська.

Втім, Вейд бездоганно володіє німецькою: "Я ходив навіть до німецької школи, коли мені було 5 років. Потім родина повернулась до США. Я приїхав до Бонна пізніше вже за студентським обміном, познайомився зі своєю дружиною. 1999 року приїхав сюди - і ось незаплановано залишився".

162-метрова висотка Post Tower вже давно потіснила триповерховий Будинок Бетховена як головний символ Бонна. Сьогодні лише в сфері інформаційних технологій на території міста працюють близько 15 тисяч людей. Великі міжнародні концерни мають тут свої філії, а ООН - представництва багатьох міжнародних організацій, наприклад, Світовий секретаріат з питань клімату.

Кристофер Вейд задоволений життям у Бонні, купив тут будинок, донька відвідує дитячий садок при Deutsche Post. Його родина товаришує із двомовними родинами, яких тут не бракує. За політикою Вейд зовсім не тужить. "Бонн, зрозуміло, не є великим містом, але в нього є певна аура, він дуже інтернаціональний. У цьому сенсі неабияку роль відіграють Deutsche Post, Deutsche Telekom, ООН, а також Deutsche Welle. Сюди приїздить навчатися багато іноземних студентів. Тож, коли прогулюєшся містом, весь час чуєш розмову американців або іспанців".

По вуха у боргах

І, тим не менше, для Бонна настали важчі часи. Міська громада долає фінансові та інші негаразди. Розроблялись масштабні плани - без огляду на можливі фінансові ризики. Так, хотіли спорудити "Міжнародний конференс-центр", скільки б це не коштувало, щоб Бонн закріпив за собою реноме міста проведення міжнародних конференцій.

Тепер місто пожинає плоди гігантських проектів, маючи величезну заборгованість. Новий мер Бонна Юрґен Німпч наголошує, що боннці в розпачі, адже "такого їм ще не доводилося переживати". "Вони уперше змушені заощаджувати 50 мільйонів євро. Вперше постала проблема із банкрутством будівельного підприємства. Раніше з цим не доводилось мати справу - і це відчувається".

Але Бонн залишається цікавим місцем для туристів з усього світу. Про це свідчить статистика: понад 1 мільйон відвідувачів на рік.| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект