НОВИНИ

28.10.2010 | Російське інформагенство перекрутило заяву Сікорського-Більта
Джерело - Євроатлантика.info

Про це повідомляє "Комерсант-Україна" з посиланням на копію спільного листа міністрів закордонних справ Польщі та Швеції - Радослава Сікорського та Карла Більта - на адресу високого представника ЄС з питань зовнішньої політики Кетрін Ештон і єврокомісара з питань розширення Штефана Фюле.

"У минулі вихідні російські та українські ЗМІ повідомили про лист Сікорського та Більта. Більшість видань процитували одне з російських інформагентств, яке опублікувало витяги зі статті авторитетного брюссельського інтернет-видання EUobserver", - пише видання.

"За даними ЗМІ, глави МЗС Польщі і Швеції констатували неготовність Євросоюзу запрошувати Україну та інші колишні республіки СРСР до переговорів про членство в ЄС як мінімум протягом десяти років", - наголошується у публікації.


Між тим в документі, копію якого має газета, немає згадок про неможливість розширення ЄС на Схід.

"Навпаки, в ньому міститься натяк на можливість членства тих країн-сусідів ЄС, які є європейськими. Головна його ідея - змінити принцип виділення країнам-сусідам коштів з бюджету ЄС, розділивши програми для південних і східних держав", - пише видання.

При цьому для фінансування останніх автори листа пропонують ввести особливі правила, які "надають шанс для більш швидкого зближення з європейськими нормами, стандартами і цінностями тим країнам-партнерам, які вже показали найбільший прогрес".

Як повідомляється, у МЗС Польщі підтвердили справжність копії листа Сікорського-Більта, яка є у газети.

"Автор згаданої раніше статті EUobserver Ендрю Реттман в листуванні з "Комерсантом" визнав, що у нього також немає підтверджень тез, раніше процитованих російськими і українськими ЗМІ", - йдеться у публікації.

"У листі Більта і Сікорського дійсно немає згадок про те, що країни "Східного партнерства" не отримають запрошення до ЄС у найближчі десять років. Це - моя точка зору", - сказав журналіст.

 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект