НОВИНИ

06.10.2010 | Саркозі вирішив витісняти США з Європи
Джерело - Євроатлантика

Саркозі хоче, щоб Росія та 27 країн Євросоюзу сформували тісні зв'язки з різних питань, у тому числі в галузі національної безпеки, дипломатичних відносин, економічної політики, прав людини та імміграції. Як вважає Саркозі, Франція повинна зробити все для зближення Росії з Європою.

Президент Франції Ніколя Саркозі збирається на франко-російсько-німецькому саміті в Довіллі 18-19 жовтня запропонувати значно розширити співробітництво ЄС і Росії у сфері економіки та безпеки.

У Вашингтоні побоюються, що, якщо ідея буде реалізована, це порушить світову перевагу США, пише британська газета The Times. Французький лідер також пропонує виробити нову економічну структуру, яка б посилила вплив Китаю. Як вважає Саркозі, для нормального функціонування економіки необхідно встановити нову світову архітектуру. На думку президента Франції, Китаю і Росії має відводитися у цьому процесі важливе місце.

Як стало відомо, Саркозі має намір скористатися президентством Франції в "двадцятці", яке розпочнеться 14 листопада, щоб просунути свою ідею. Саркозі підніме це питання на саміті в Довіллі на зустрічах з президентом Росії Дмитром Медведєвим і канцлером Німеччини Ангелою Меркель.

Як пише "Независимая газета", у Росії позитивно оцінюють ініціативу Парижа. Американська газета The New York Times з'ясувала, що ідея Саркозі викликає крайнє невдоволення Вашингтона. Високопоставленого представника американської адміністрації обурила сама постановка питання, при якій європейська безпека перестає бути турботою американців, а переходить під контроль Європи і Росії.

За даними газети, формальної пропозиції щодо створення загального простору економіки і безпеки на саміті швидше за все не прозвучить, тема, можливо, буде обговорюватися тільки на особистих зустрічах лідерів трьох країн. У Парижі підкреслюють, що обговорення можливостей більш тісної співпраці з Росією стане відповіддю на ініціативу президента Медведєва щодо нової архітектури безпеки в Європі.

Російські експерти вважають, що Саркозі може запропонувати, не руйнуючи ЄС, НАТО та ОБСЄ, створити спільний периметр безпеки, який включав би в себе Росію, а також позаблокові країни. Росія може при цьому стати зрівноважуючим началом для європейських ініціатив у галузі оборони і безпеки.

 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект