НОВИНИ

13.10.2010 | Угорщина націоналізувала компанію, із заводу якої витекли токсичні відходи
Джерело - Korespondent

12 жовтня, президент Угорщини Пал Шміт підписав прийнятий напередодні закон про націоналізацію MAL Zrt – компанії, що володіє комбінатом на заході країни, де на початку жовтня стався розлив токсичних речовин.

Як повідомляє Reuters з посиланням на урядового комісара у справах MAL Zrt Дьордь Баконді, поліція взяла на себе питання безпеки на всіх об'єктах компанії в Угорщині, а також встановила контроль над інформаційною системою MAL Zrt. Паралельно податкова служба почала всебічну перевірку діяльності компанії.

Напередодні MAL Zrt принесла вибачення сім'ям жертв екологічної катастрофи і заявила про готовність "згідно з мірою своєї відповідальності" виплатити компенсацію за збитки, завдані розливом. За даними міністра у справах навколишнього середовища Золтана Іллеш, сума компенсацій може скласти 73 млн євро.

У зв'язку з НП було порушено кримінальну справу за статтею халатність, проте Іллеш вчора заявив, що "поки не відомо, перевантажувала компанія свої резервуари чи ні". При цьому міністр зазначив, що "якщо так, то подібні дії повинні бути розцінені як нелегальне зберігання відходів, що є злочином".

Нагадаємо, 4 жовтня на великому підприємстві з виробництва алюмінію в 160 кілометрах на захід від Будапешта, що належить компанії MAL Zrt стався вибух, в результаті чого була зруйнована гребля резервуара з отруйними відходами, так званим червоним шламом.

За даними рятувальників, в результаті вибуху з резервуара вилилося приблизно 1,1 мільйона кубометрів токсичних речовин. У трьох областях, постраждалих від розливу відходів (Веспрем, Ваш і Дьйор-Мошон-Шопрон), було оголошено надзвичайний стан. У населеному пункті Девечер було затоплено близько 400 будинків, вулиці Колонтара виявилися покриті отруйною рідкої масою шаром у два метри.

В результаті НП загинуло сім чоловік, ще близько 120 отримали травми і хімічні опіки, 40 осіб перебувають у важкому стані.

Прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан заявив, що загрози радіоактивного зараження після розливу токсичних відходів немає. У свою чергу, угорський міністр із захисту навколишнього середовища Золтан Іллеш заявив, що на ліквідацію екологічної катастрофи знадобиться близько року.

Між тим, 9 жовтня Віктор Орбан, який прибув у зону лиха, заявив, що ймовірність подальшого обвалення греблі резервуара токсичних відходів дуже висока.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 8115. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект