ТОП НОВИНИ ТА КОМЕНТАРІ

01.10.2010 | Генсек НАТО відвідає Україну на початку 2011 року
Джерело - Korespondent

Генеральний Cекретар НАТО Андерс Фог Расмуссен відвідає Україну на початку наступного року.


Про це в Брюсселі в інтерв'ю українським журналістам повідомив голова місії України при НАТО посол Ігор Долгов.


Він також підтвердив факт участі України на майбутньому саміті країн-учасниць операції в Афганістані (ISAF) в рамках саміту НАТО, який пройде 19-20 листопада в Лісабоні.


"Президент України Віктор Янукович отримав запрошення Генерального Секретаря НАТО взяти участь у саміті країн-учасниць операції в Афганістані в Лісабоні. Ми продовжуємо працювати над цим питанням, оскільки участь передбачає не фізичну присутність, а зміст - з чим ми приїдемо, і що ми отримаємо від цього. Україна буде представлена на належному рівні", - повідомив Долгов.


Глава місії особливо звернув увагу на значимість майбутнього саміту альянсу, оскільки саме під час цього заходу буде прийнята нова стратегічна концепція НАТО на майбутні 10-15 років.


"Ми з інтересом чекаємо, що буде відображено в новій стратегічній концепції альянсу. Ми впевнені, що Україна буде вписана в цю концепцію, тому що, і це неодноразово підкреслювалося на політичному рівні, Україна є чинником європейської безпеки і буде ним залишатися", - сказав український дипломат.


Долгов зазначив, що українська сторона вносила свої пропозиції до цього документа, починаючи з моменту розробки групою експертів під керівництвом Мадлен Олбрайт рекомендацій та висновків до нової стратегічної концепції. "Свої пропозиції ми давали вже на тому етапі", - наголосив він.


Глава місії також аргументував свою позицію і тим, що НАТО в процесі забезпечення безпеки не зможе обійтися без партнерів. Зокрема, зазначивши, що наразі в різного роду операціях НАТО задіяні 140 тис. осіб, посол звернув увагу на географію їх діяльності.


"Де вони задіяні? На території Європи тільки у Косово і трохи в Боснії. Весь цей контингент, в основному, працює за межами ЄС. Це - не випадковість, це - відповідальність, а якщо ця відповідальність поширюється на такі виміри, то в цих вимірах без партнерів самому НАТО просто не обійтися. І тому те, що такі партнери, як Україна, будуть фігурувати завжди, це - аксіома. Як, в яких формулюваннях - над цим зараз працюють", - сказав Долгов.


Також він нагадав, що проект стратегічної концепції лише днями був розданий для обговорення країнам-членам. Торкаючись теми ISAF, глава місії висловив думку, що, "високо оцінюючи участь України в операції, альянс, разом з тим, розраховує на те, що внесок України якимсь чином буде збільшений".


"Розглядається можливість посилити нашу участь, зокрема, в Афганістані. Ми говоримо про медиків та про фахівців з саморобних вибухових пристроїв", - конкретизував він.


Говорячи в цілому про відносини Києва з альянсом, Долгов заявив: "Політичні заяви керівництва України і НАТО починають втілюватися в життя. Я маю на увазі те, що Україна, визначивши позаблоковий статус, разом з тим продовжує докладати всіх зусиль для того, щоб співпраця з НАТО розвивалася і приносила практичну віддачу, конкретні результати. І вони вже є".


Як приклад він назвав участь України, вперше в історії двосторонніх відносин, в силах швидкого реагування НАТО, підписання з Туреччиною меморандуму про взаєморозуміння про обмін даними про повітряну обстановку, продовження участі в операціях НАТО.


Раніше, 30 вересня, повідомлялося, що Андерс Фог Расмуссен у четвер увечері прибув в Тбілісі з офіційним візитом.


Напередодні Расмуссен заявив, що Грузія і Україна будуть членами НАТО, якщо захочуть і досягнуть потрібних критеріїв.



USERS COMMENTS

Ваше ім'я
Ваша поштова скринька
Заголовок
Ваш відгук
Залишилось сомволів
| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 4363. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект