НОВИНИ

18.10.2010 | Туреччина планує відмовитися від співпраці з МВФ
Джерело - Korespondent

Туреччина не потребує фінансової підтримки Міжнародного валютного фонду.

Таку заяву зробив лідер правлячої партії Cправедлівості і розвитку прем'єр міністр Реджеп Ердоган.

"Туреччина може стояти на своїх ногах. Країна самостійно подолала світову економічну кризу, мобілізувавши наявні в неї ресурси. Ми повністю погасимо свій борг у 2012 році і припинимо відносини з Міжнародним валютним фондом. Коли в 2003 році правляча партія Справедливості та розвитку прийшла до влади, ми успадкували борг понад двадцяти трьох мільярдів доларів. До теперішнього часу ми зменшили його до шести мільярдів. А до кінця 2012 року ми повністю позбудемося зовнішньої заборгованості", - сказав він.

Як повідомляють ЗМІ, економіка країни, яка вийшла на п'ятнадцяте місце у світі, нині здатна окупити витрати завдяки залученню іноземного капіталу, поліпшення інвестиційного середовища та банківським реформ.

Раніше Центральний банк країни виступав за залучення кредитів МВФ для подолання наслідків світової фінансової кризи. Проте переговори про надання чергового траншу у розмірі двадцяти п'яти мільярдів доларів були перервані турецьким урядом через жорстких умов фінансування, зокрема - вимог скоротити витрати на соціальні потреби.

Варто зазначити, що після отримання від Міжнародного валютного фонду першого траншу нового кредиту stand by SDR1, 25 млрд України наростила свої зобов'язання перед фондом до SDR8, 25 млрд ($ 12660 млн за поточним курсом), ставши другою країною в світі за цим показником.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект