В інтерв’ю Deutsche Welle асоційований дослідник Центру європейських та політичних досліджень Ольга Шумило-Тапіола наголосила на тому, що вже сам факт здійснення цього візиту не варто недооцінювати. На тлі безнастанних контактів української влади з російським керівництвом, Брюссель останнім часом виглядав обділеним увагою українських можновладців. Враховуючи те, що вже за місяць саме у Брюсселі відбуватиметься саміт Україна-ЄС, цю поїздку Азарова також можна розглядати як підготовчу. Але, як наголошує Шумило-Тапіола, важливо буде проаналізувати і те, які посили з Києва привезе з собою український прем’єр.
«На мою думку, перше, звичайно, це буде стосуватися того, що відбулося в Україні з політичної точки зору, тобто повернення до Конституції часів президента Кучми. І ми зараз бачимо, що відбувається масована “інформаційна атака” адміністрації президента й уряду на Брюссель, й на інші столиці держав членів ЄС, з тим, щоби переконати всіх наскільки ці перетворення вигідні та позитивні для України», - вважає експерт. Другим завданням вона назвала робочу підготовку для проведення саміту щодо угоди про асоціацію між Україною та ЄС. «Азаров намагатиметься тиснути на європейців, щоб підписати цю угоду вже під час саміту. Тобто це – завдання номер два, яке він везе з собою в Брюссель», - прогнозує аналітик.
Разом з тим експерт сумнівається у здійсненності таких планів, адже процес переговорів щодо Зони вільної торгівлі триває і є досить складним. І саме українська сторона не спромоглася надати відповіді на всі проблемні питання, які постали під час переговорів.
|