НОВИНИ

21.10.2010 | У Великобританії заповзялися рекордно економити
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Міністр фінансів Великобританії Джордж Осборн у середу представив парламенту безпрецедентну програму економії, що передбачає скорочення державних витрат на 81 мільярд фунтів стерлінгів у найближчі чотири роки. Такий непопулярний крок викликаний намаганням взяти під контроль бюджетний дефіцит, що дедалі зростає, перевищивши 10 відсотків.

Осборн повідомив, що в державному секторі буде ліквідовано 490 тисяч робочих місць. Багато з них – за рахунок того, що на місця тих, хто з тих чи інших причин залишає роботу, просто не будуть працевлаштовувати нових співробітників. Бюджети окремих міністерств зменшать у середньому на 19 відсотків.

На пенсію – з 66 років

Скоротять також суми соціальної допомоги на дітей та дотації на житло. Планують підвищити пенсійний вік: з 2020 року чоловіки і жінки зможуть виходити на повну пенсію лише роком пізніше – з 66 років. Завдяки одному цьому кроку можна буде економити п’ять мільярдів фунтів щорічно, стверджує Осборн. Водночас витрати на фінансування системи охорони здоров’я, шкільної освіти та допомоги країнам, що розвиваються, економія майже не зачепила.

Свій внесок у програму економії внесе і королівська сім'я, яка погодилася скоротити свої витрати в 2012-2013 роках на 14 відсотків. Податок на додану вартість підвищать з 17,5 до 20 відсотків. Служба іномовлення BBC, яка виходить 33 мовами, втратить державну підтримку. Зменшують і військові витрати. Зокрема, скоротять 42 тисячі робочих місць в армії, а також на 15 років раніше виведуть британські війська з Німеччини.

Британці не протестуватимуть

Лейбористська опозиція звинуватила уряд в «ідеологічній» бюджетній політиці, яка «безжально ставить під загрозу існування багатьох людей». Однак міністр фінансів Осборн наголосив, що Великобританію треба рішуче рятувати «від падіння в прірву». Він також додав, що представлена ним програма економії менш жорстка, ніж та, що була запланована попереднім урядом.

Інформагентства повідомляють, що на відміну від французів британці доволі спокійно сприйняли плани уряду. Згідно з опитуваннями, до 38 відсотків громадян Сполученого Королівства вважають програму консерваторів найкращою альтернативою за нинішніх умов.

 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект