НОВИНИ

26.10.2010 | Зовнішньополітичну службу ЄС може очолити французький дипломат
За матеріалами - Європейського простору

25 жовтня, Верховний представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Кетрін Ештон висунула кандидатуру французького дипломата П'єра Вімона на посаду виконавчого генерального секретаря створюваної нині Зовнішньополітичної служби Європейського Союзу.

 

Як повідомляє сайт Єврокомісії, П. Вімон, який раніше обіймав посаду колишнього постійного представника Франції у ЄС і посла Франції в США та у Великобританії, має величезний авторитет у дипломатичних колах.

Тим часом, посаду головного керівника Служби повинен зайняти, на думку К. Ештон, ірландець Девід О'Салліван. "Я обіцяла висунути на ці пости кандидатури найталановитіших і найкращих кандидатів, і, зупинивши свій вибір на П’єрі Вімоні й Девіді О'Саллівані, я дотримала свого слова", - заявила К. Ештон.

За її словами, обидва кандидати на високі посади "допоможуть створити європейську дипломатичну службу, якою народи Європи могли б пишатися".

Відзначимо, що П. Вімон має вже більш ніж 30-річний досвід роботи дипломатом. Д. О'Салліван теж, раніше він очолював кабінет колишнього президента Єврокомісії Романо Проді.

Очікується, що найближчими тижнями будуть висунуті кандидатури і на інші вакансії у Зовнішньополітичній службі ЄС. Як відомо, її створення передбачене Лісабонським договором, який члени ЄС підписали минулого року.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 765. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект