Виробник вертольотоносців типу Містраль - французька держкомпанія військового кораблебудування DCNS - не обмежена в передачі технологій Росії, повідомив у вівторок директор DCNS П'єр Легро.
Росія отримає доступ до технологій Містралі
wikipedia.org
Раніше деякі російські та іноземні ЗМІ повідомляли про те, що кораблі типу Містраль будуть продані Росії без новітніх систем управління.
"Це буде корабель з такими ж системами, які встановлені на кораблях для ВМС Франції. Ніяких обмежень немає", - заявив Легро.
Водночас він наголосив, що кораблі будуть відрізнятися від французьких аналогів.
"Зокрема, російська сторона вже попросила французького виробника збільшити товщину злітної палуби для посадки важких російських вертольотів і забезпечити протильодну безпеку за рахунок зміцнення корпусу корабля", - сказав директор DCNS.
У свою чергу прес-секретар ВМС Франції Юг Д'Аржантре повідомив, що всі системи, встановлені на борту кораблів типу Містраль, зроблені у Франції, а не в США або інших країнах НАТО.
Росія має намір закупити у Франції чотири кораблі типу Містраль за умови, що два кораблі будуть побудовані у Франції і два - в Росії.
***
Десантний корабель-док Mistral має повну водотоннажність в 21 тисячу тонн, довжину - 200 метрів, ширину - 32 метри, швидкість ходу - 19 вузлів, дальність плавання - 20 тисяч миль. Здатний нести на палубі шість вертольотів, всередині корпусу - чотири десантні катери або два судна на повітряній подушці, а також до 450 чоловік десанту.
За даними французьких ЗМІ, вартість вертольотоносця типу Mistral становить від 400 до 500 мільйонів євро.
|