НОВИНИ

28.10.2010 | Україні радять орієнтуватися на Європу і терміново проводити реформи
За матеріалами - Радіо "Німецька хвиля"

У приміщенні представництва Єврокомісії у Берліні український міністр докладно розповів про українське бачення євроінтеграції. Так само, як і напередодні у Брюсселі. Окремі німецькі експерти, коментуючи візит, схильні сприймати його як важливу рекламну акцію.

На думку Йорга Форбріга, провідного експерта фонду Маршалла, у портфелі  Костянтина Грищенка напевно були й плани Києва, які він мав представити у вузькому колі. «Я вважаю, що міністр закордонних справ Грищенко привіз із собою послання президента Віктора Януковича - робочу програму, яку Україна пропонує європейцям» - сказав експерт.

Роль Європи

Форбріг наголосив, що економіка України терміново потребує реформ і Європа – це правильний напрям для їх проведення.  За його словами, попереднє українське керівництво робило більшу ставку на США. Нині у Києві повинні чітко усвідомити що роль Європи зросла, а США – зменшилася, відзначив Форбріг, додавши, що з приходом до влади у США Барака Обами інтерес Вашингтона до європейської політики помітно знизився.

«Ця тенденція стосується всіх країн-сусідів ЄС. На мою думку, той факт, що США в майбутньому буде відігравати дедалі меншу роль у європейських справах, добре зрозумілий і в Україні, Молдові чи на Південному Кавказі», - сказав експерт.

 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект