НОВИНИ

05.10.2010 | Києву й Брюсселю доведеться переглянути переговірну політику?
Джерело - Українська правда

Зараз іде "ключовий" раунд переговорів між Україною та ЄС щодо розділу про глибоку й всеосяжну зону вільної торгівлі в угоді про асоціацію.


Водночас, досить висока ймовірність того, що сторонам доведеться переглянути переговірну політику, пише "Комерсант-Україна", посилаючись на свої джерела.


4 жовтня в Києві почався 13-й раунд переговорів про створення зони вільної торгівлі (ЗВТ) між Україною та Євросоюзом, який триватиме до 8 жовтня. Він - останній перед щорічним самітом Україна - ЄС, який відбудеться 22 жовтня в Брюсселі.


"Нинішній раунд є ключовим", - заявив один зі співрозмовників газети в Єврокомісії.


"Протягом останніх декількох раундів у нас практично не було просування. Україна не готова йти на поступки в найважливіших пунктах, які передбачають адаптацію законодавства до європейських норм. Переговори в Києві 4-8 жовтня покажуть, чи готовий Київ взагалі до якогось прогресу", - сказав співрозмовник видання.


"Якщо раунд знову буде "порожнім" - значить, необхідні суттєві зміни. Які саме, належить визначити пізніше", - додав він.


Ще одна особливість нинішніх переговорів - сторони планують обмінятися проектами розділу "Послуги" - єдиного, по якому переговори досі не почалися.


"Цей раунд повинен дозволити нам побачити загальну картину угоди", - сказав єврокомісар із питань розширення ЄС і політики сусідства Штефан Фюле.


За інформацією "Комерсанта", європейці вже проінформували керівництво України про складнощі в переговірному процесі.


Фюле в коментарі газеті побічно підтвердив це: "Кожен раунд для нас важливий, але цей має особливе значення. Ми домовилися з президентом Віктором Януковичем, що, якщо цей раунд не принесе успіхів, нам треба буде сісти разом із учасниками переговорів і розібратися, де ми перебуваємо".


Скептичні прогнози Брюсселя, швидше за все, виправдаються, пише видання.


"Україна не планує в корені міняти переговірну стратегію і йти на якісь величезні поступки європейській стороні в ході цього раунду", - зазначив співрозмовник газети.


Один зі співрозмовників також сказав: "Якщо ми заявляємо про необхідність "глибокої й всеосяжної" ЗВТ, то маємо закріпити існування чотирьох основних свобод (товари, послуги, робоча сила, капітал"). Але Брюссель не готовий говорити про свободу підприємництва".


"У випадку якщо ЄС не хоче інтегруватися з нами "по повній" і не має наміру допомагати нам у реалізації важких для економіки реформ, ми зі свого боку теж будемо обмежувати ступінь інтеграції", - додав цей співрозмовник


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 6235. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект