ТОП НОВИНИ ТА КОМЕНТАРІ

22.10.2010 | У Європарламенті несподівано перенесли голосування щодо резолюції по Україні
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Євродепутати все ж таки вирішили зачекати з остаточним ухваленням резолюції по Україні. Попередньо планувалося, що голосування відбудеться вже цього четверга. 

Депутати вирішили взяти паузу й подивитися, як розвиватимуться події в Україні під час місцевих виборів. Адже вони матимуть безпосередню можливість простежити за їхнім перебігом, відправивши на вибори своїх спостерігачів. Ініціаторами перенесення голосування стали представники групи Соціалістів та демократів. Вони вказують і на те, що найближчими днями буде більше можливостей почути різні думки щодо ситуації в Україні.

«Вчора у нас була дуже відкрита дискусія, і багато хто з нас висловив занепокоєння щодо деяких подій в Україні, - нагадав, виступаючи в четвер у Європарламенті, представник соціалістів Ханне Свобода. - Але на наступному тижні у нас буле міністр закордонних справ, у нас буде спостережна місія, буде засідання міжпарламентського комітету. Тому буде справедливо перенести резолюцію відразу ж після цього засідання на брюссельську сесію». Таким чином, резолюцію винесуть на голосування 10-11 листопада.

Занепокоєння ситуацією

Станом на середу таких резолюцій було шість, причому вони кардинально відрізнялися одна від одної за своїм змістом. Найбільш різким був документ, розроблений депутатами від Європейської народної партії, яка, як відомо, є політичним союзником українських політичних сил, що перебувають в опозиції. Інший, позитивно налаштований до дій нинішньої влади, належить авторству депутатів з групи Соціалістів та демократів, які нещодавно підписали меморандум з Партією регіонів.

Врешті-решт представники правих партій відпрацювали єдиний проект резолюції. Зокрема, в документі йдеться про те, що після президентських виборів зростає занепокоєння станом демократичних свобод в Україні. Також акцентується увага на зростанні політично мотивованої діяльності Служби безпеки України, на тиск щодо журналістів.

Як наголошують у Брюсселі, місцеві вибори в Україні стануть реальним екзаменом для діючої влади на демократію.

 


USERS COMMENTS

Ваше ім'я
Ваша поштова скринька
Заголовок
Ваш відгук
Залишилось сомволів
| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 5748. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект