НОВИНИ

15.10.2010 | США мають намір розширити сферу відповідальності НАТО до глобального рівня
Джерело - Korespondent

Держсекретар США Хілларі Клінтон заявила про бажання Вашингтона розширити сферу відповідальності НАТО до глобального рівня.

США мають намір розширити сферу відповідальності НАТО до глобального рівня 
nato.org

 

За словами глави американського зовнішньополітичного відомства, Північноатлантичний Альянс не може і далі продовжувати будувати свою безпеку, грунтуючись на "стратегії минулого".

У Вашингтоні вважають, що Альянс повинен бути готовий до проведення місій за межами своєї традиційної зони впливу в Європі за прикладом операції в Афганістані або місії по боротьбі з піратами в Індійському океані.

"НАТО виникло як регіональний Альянс, але сучасні загрози набули глобального характеру, і перспективи в такому випадку теж повинні бути глобальними" - заявила Хілларі Клінтон.

Нагадаємо, зараз експерти НАТО працюють над новою стратегічною концепцією Альянсу, яка має замінити колишню, прийняту в 1999 році.

Як очікується, в документі, який належить схвалити на листопадовому саміті НАТО в Лісабоні, буде відображено, зокрема, загальну позицію членів Альянсу щодо ядерної та енергетичної безпеки, протиракетної оборони, боротьби з тероризмом і піратством.

Раніше Група мудреців НАТО, яка підготувала аналітичну доповідь з пропозиціями щодо проекту нової стратегії організації, зауважила, що сфера відповідальності Північноатлантичного Альянсу не повинна бути глобальною.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект