НОВИНИ

27.10.2010 | США будують військову супербазу в Тихому океані
Джерело - Євроатлантика

Проект передбачає будівництво причалу для атомного авіаносця, системи протиракетної оборони, навчальних полігонів та розширення вже наявної на острові авіабази. Він стане найбільшою інвестицією у військову базу в західній частині Тихого океану з часів Другої світової війни та найбільшим проектом з розвитку військово-морської інфраструктури за останні десятиліття.




Зараз на остові військовослужбовці США розташовуються в основному на авіабазі Андерсен та воєнно-морській базі Апра-Харбор.


Тим часом жителі Гуаму побоюються, що будівництво завдасть шкоди екосистемі острова та його економіці, заснованій на туризмі. Розрахунки показують, що після початку будівництва населення острова зросте майже на 50% (зараз на Гуамі проживає 173 тис чоловік). Після закінчення будівництва на базі буде розквартировано 19 тис морських піхотинців, яких переведуть з японського острова Окінава, де американські війська стали непопулярними.


Американське Агентство з захисту довкілля (EPA) попередило, що будівництво може викликати серйозну нестачу води на острові. Крім того, роботи з поглиблення дна можуть пошкодити 71 акр (майже 300 кв м) коралових рифів. Отож будівництво бази може "збільшити нинішні неякісні екологічні умови на Гуамі".


На думку експертів, в даний час Китай не здатний кинути виклик американській перевазі в Тихому та Індійському океанах. Тим часом країна протягом останнього десятиліття значно розширила свій флот, прагнучи утримати американців від військового втручання у можливому конфлікті з Тайванем, який Пекін вважає своєю територією. Крім того, нарощування Китаєм морських сил викликано бажанням забезпечити морські шляхи, що йдуть з Близького Сходу, звідки до 2035 року Китай буде імпортувати приблизно 70-80% споживаної країною нафти, постачання якої можуть бути порушені у разі військового конфлікту.


 


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект