НОВИНИ

22.10.2010 | Під час президентства Клінтона його помічники втратили коди запуску ядерних ракет
Джерело - Korespondent

Колишній високопоставлений американський чиновник Х'ю Шелтон повідомив у своїх мемуарах, що "десь у 2000 році" тодішній президент США Білл Клінтон на кілька місяців втратив коди запуску ядерних ракет з-за їх втрати.


Як повідомляє BBC, відповідно до інструкції, за паролі, які використовуються для завдання ядерного удару, відповідає один з помічників глави Білого дому, який завжди перебуває  поряд із президентом.


Зі слів Шелтона, який раніше обіймав посаду голови Об'єднаного комітету начальників штабів, коди мінялися кожні чотири місяці. При цьому кожен місяць один з чиновників перевіряв, чи все з ними в порядку.


З книги Шелтона "Без вагань" слідує, що одного разу на вимогу перевірити наявність коду помічник Клінтона відповів, що вони в іншого чиновника, якого на той момент не слід було турбувати. Через місяць інша людина вирушила, щоб перевірити, чи все в порядку з кодами, але почула ту само історію.


Коли прийшов час міняти коди, помічник президента визнав, що вони зникли. Було очевидно, що глава держави не має  кодів і до того ж не знає про те, що вони загубилися, пише Шелтон, називаючи подію "комедією з помилок".


Нагадаємо, в травні цього року США вперше за півстоліття розкрили дані про свій ядерний арсенал. За даними Пентагону, країна має 5113 ядерні боєзаряди.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект