НОВИНИ

26.10.2010 | В ЄС визначили дату другого саміту Східного партнерства
За матеріалами - Korespondent

25 жовтня, глави МЗС 27 країн ЄС, присутні на засіданні у Люксембурзі, домовилися, що другий саміт учасників програми Євросоюзу Східне партнерство відбудеться у травні 2011 року.


У прес-службі Ради ЄС зазначили, що саміту передуватиме міністерська зустріч учасників Східного партнерства у листопаді в Брюсселі. Сьогодні ж міністри заявили про прихильність підписання ЄС з країнами Східного партнерства угод про полегшення візового режиму і реадмісію.


Водночас, глави МЗС заявили, що досягнення повної лібералізації візового режиму розглядається ЄС як довгострокова мета і пов’язується з виконанням партнерами ЄС відповідних вимог цієї регіональної організації.


Щодо Білорусі, то з нею переговори проводитимуться залежно від внутрішньополітичної ситуації у республіці.


Зазначимо, що програма Східне партнерство направлена на зближення ЄС з Україною, Азербайджаном, Вірменією, Грузією, Молдовою і Білоруссю. Програма передбачає виділення вказаним країнам до 2013 року 600 мільйонів євро, які призначені для зміцнення державних інститутів, контролю кордонів і надання допомоги малим компаніям.


Установчий саміт Східного партнерства відбувся к травні 2009 року в Празі.


Раніше президент Росії Дмитро Медведєв заявив, що не бачить особливої користі від програми Євросоюзу Східне партнерство, але при цьому Росія не має наміру перешкоджати реалізації цієї програми.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект