НОВИНИ

19.10.2010 | Франція на межі паливної кризи через протести громадян
Джерело - Євроатлантика

18 жовтня, у Франції тривають масові протести мешканців, які виступають проти підняття пенсійного віку, у зв'язку з чим країна опинилася на межі паливної кризи.

Як повідомляє ВВС, за даними асоціації автозаправних станцій, на більш ніж тисячі заправок закінчилося паливо. Нафтопереробні заводи стоять вже кілька днів, нафтотермінал на півдні країни також не працює. Через це без палива виявилися не лише автомобілісти, а й авіаперевізники.

В управлінні цивільної авіації Франції заявили, що з завтрашнього дня аеропорт Орлі скасує 50% рейсів, а інший міжнародний аеропорт - Руассі-ім. Шарля де Голля - 30%. Причина не тільки в нестачі палива, але і в тому, що працівники аеропортів приєднаються до загальнонаціонального страйку, як раніше це зробили працівники нафтобаз, залізничники і представники інших галузей.

Сьогодні авіаційна влада звернулася до авіакомпаній з проханням заправляти літаки, що прибувають до Парижа, в інших країнах настільки, щоб палива вистачало для зворотного рейсу.

Водночас, на ґрунті протестів проти пенсійної реформи у Франції тривають зіткнення молоді з поліцією. За даними національного ліцейського союзу, сьогодні вранці близько 850 ліцеїв на території країни торкнулися протести, 550 з них заблоковано. Міністерство освіти Франції повідомляє про 261 ліцей, робота якого утруднена або заблокована.

Зараз акції протесту відбуваються практично по всій території країни. Найбільш серйозні інциденти сталися в передмістях Парижа, Ліллі та Ліоні.

В одному з найбільших передмість на північному заході французької столиці - Нантері - близько 200-250 молодих людей влаштували серйозні заворушення. За даними поліції, серед маніфестантів було багато хуліганів, які прибули на акцію протесту з бідних районів. Погромники перевертали і підпалювали автомобілі, урни, били шибки в телефонних будках і на автобусних зупинках.

Прибулі на місце події спеціальні підрозділи поліції застосували сльозоточивий газ і пістолети, що стріляють гумовими кулями. Даних про кількість затриманих і розміри заподіяного матеріального збитку поки немає.

Нагадаємо, з початку вересня у Франції провели вже три загальнонаціональні страйки проти реформи. Останній відбувся 11-12 жовтня. В акціях протесту, за даними профспілок, взяли участь близько 3,5 мільйонів осіб.

На минулих вихідних на вулиці французьких міст знову вийшли кілька мільйонів людей. Вони досі вимагають не приймати пенсійну реформу, яка передбачає підвищення пенсійного віку з 60 до 62 років. Влада на вимоги не реагує, зазначаючи, що альтернативи пенсійній реформі немає.

 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект