Notice: Undefined index: monthList in /var/www/user65/data/www/ea-ua.info/archive.php on line 7

Notice: Undefined index: d in /var/www/user65/data/www/ea-ua.info/archive.php on line 58
Євроатлантична Україна

АРХІВ

НОВИНИ

Джерело - Офіційний сайт Президента України

4 грудня у Києві заплановано проведення тринадцятого саміту Україна – ЄС, у ході якого буде обговорено широкий спектр питань взаємодії нашої країни з Євросоюзом у контексті перспектив повномасштабної інтеграції України до ЄС.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

У 2008 році на замовлення відомства французького президента було проведено 190 опитувань на загальну суму 3,2 мільйони євро – тобто приблизно кожен другий день.


За матеріалами - УНІАН "Новини ЄС"

“Я переконаний, що я призначив потрібних людей на відповідні посади”, - сказав Президент Єврокомісії.


За матеріалами - УНІАН

До Севастополя з Середземного моря вчора повернувся корвет «Тернопіль», який упродовж майже півтора місяці брав участь в антитерористичній операції НАТО «Активні зусилля».


За матеріалами - УКРІНФОРМ

Кандидат від "Національної партії" Порфіріо Лобо є найбільш вірогідним претендентом на перемогу в президентських виборах, що пройшли у неділю в Гондурасі.


Джерело - УКРІНФОРМ

Баррозу в письмовій заяві, опублікованій напередодні його відльоту до Китаю, заявив, що зустріч лідерів Китаю та ЄС, "дасть чіткий сигнал про те, що ЄС і Китай твердо мають намір разом здолати глобальні виклики".


Джерело - Українська правда

"Її суть - створити у сфері військово-політичної безпеки в Євро-Атлантиці єдиний, неподільний простір, щоб остаточно покінчити зі спадщиною "холодної війни", - йдеться у повідомленні.


Джерело - Українська правда

Грузинська опозиція вважає, що вибори в країні повинна проводити не ЦВК, а ООН. Про це заявив генсек Лейбористської партії Йосип Шатберашвілі.


Джерело - Українська служба ВВС

Як повідомляє агентство Associated Press, вертоліт належав приватній американській компанії Supreme Global Service Solutions, яка постачає харчі військовослужбовцям НАТО в Афганістані, а також займається їх тиловим забезпеченням.


За матеріалами - Української служби ВВС

Американські військові трохи не затримали Осаму Бін Ладена наприкінці 2001 року в Афганістані.Про це ідеться у спеціальному звіті американського Сенату.


За матеріалами - Української правди

Президент Єврокомісії Жозе-Мануель Баррозу оголосив про розподіл портфелів серед членів Комісії.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

Керівники зовнішньополітичних відомств планують обговорити стан та розвиток відносин між Україною та Німеччиною, а також питання європейської політики в контексті підготовки до саміту Україна-ЄС та засідання Комісії Україна-НАТО.


Джерело - Сайт "Україна-НАТО" МЗС України

У рамках робочого візиту до Польщі заступник Міністра закордонних справ України К.Єлісєєв провів зустріч з екс-міністром закордонних справ РП, членом експертної групи з розробки нової Стратегічної концепції НАТО Адамом Ротфельдом.


Джерело - УКРІНФОРМ

Міністерство оборони Німеччини від початку знало про цивільні жертви в результаті авіаудару, однак приховало цю інформацію від німецької прокуратури.


За матеріалами - УКРІНФОРМ,"Німецька хвиля"

Віднині громадяни України, що вирушають на Святу Землю у складі організованої групи, зможуть оформити візу лише за 48 годин.


Джерело - УКРІНФОРМ

Коло країн, яких стосується поточна стратегія ЄС щодо власного розширення, обмежується Туреччиною, Ісландією та країнами Західних Балкан.


Джерело - Радіо "Нмецька хвиля"

Східне партнерство ЄС отримує практичне наповнення: з ініціативи шведського головування започатковано проект підтримки енергозбереження у країнах-сусідах. Україна стане першим партнером.


Джерело - Українська правда

"Голова Верховної Ради Литвин, що запрошував нас приїхати в Україну, на жаль, не знайшов часу для того, щоб зустрітися з нами. Я висловлюю співчуття з цього приводу і хочу сказати, що це безпрецедентний випадок", - сказав глава делегації ПАРЄ.


За матеріалами - Української служби ВВС

Європейські лідери привітали рішення президента Обами взяти участь у кліматичних переговорах ООН у Копенгагені у грудні.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Міністерства закордонних справ України і Польщі будуть тісніше співпрацювати, а для здійснення двосторонньої «історичної політики» буде створено українсько-польський форум.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Під час візиту до України президента Литви Грібаускайте очікується підписання угоди щодо звільнення усіх категорій громадян України від сплати консульського збору за оформлення литовської візи.


За матеріалами - УНІАН "Новини ЄС"

Про це йшлося в ході переговорів про угоду про Спільний авіаційний простір між Україною та ЄС, які відбулися 23-24 листопада.


Джерело - УНІАН "Новини ЄС"

Згідно з повідомленням, починаючи від сьогодні Президент Єврокомісії Жозе Баррозу займеться розподілом портфелів між представниками різних країн.


За матеріалами - УКРІНФОРМ "Україна-НАТО"

Корвет Військово-Морських Сил ЗС України "Тернопіль" завершив патрулювання у Середземному морі в рамках антитерористичної операції НАТО "Активні зусилля" перехопленням та оглядом підозрілого судна.


Джерело - УКРІНФОРМ

Повідомляється, що президент США вирушить до Копенгагену 9 грудня, аби "працювати з міжнародною спільнотою заради прогресу в досягненні всебічних та дієздатних домовленостей".


Джерело - УКРІНФОРМ, Прес-служба Президента України

4 грудня 2009 року в Києві заплановано проведення Тринадцятого саміту Україна - ЄС, під час якого буде обговорено широкий спектр питань взаємодії нашої країни з Євросоюзом у контексті перспектив повномасштабної інтеграції України до Євросоюзу.


Джерело - УКРІНФОРМ

Як очікується, у контексті засідання Північноатлантичної Ради 3-4 грудня відбудеться також засідання Комісії Грузія-НАТО, Ради НАТО-Росія, а також зустріч Північноатлантичної Ради з міністрами закордонних справ країн - учасниць операції ІSAF в Афганістані


Джерело - Українська служба ВВС

У Брюселі відбувається черговий етап переговорів з підписання Угоди про асоціацію України з Євросоюзом.


Джерело - Євроатлантика

Теффта вважають одним із найбільш досвідчених американських фахівців, які займаються питаннями країн пострадянського простору.


Джерело - УНІАН "Новини ЄС"

Посол України при ЄС Андрій Веселовський сподівається, що угода про асоціацію буде підписана і ратифікована за 2-3 роки.


Джерело - УНІАН "Новини ЄС"

Документом передбачається створення Європейського органу регуляторів в сфері електронних комунікацій, який об’єднуватиме представників телекомунікаційних регуляторів з усіх країн-членів ЄС.


Джерело - АзерТАдж, УКРІНФОРМ

"Я пропоную укладати двосторонні договори між НАТО і країнами-партнерами, які передбачатимуть також і гарантії безпеки країн-партнерів", - заявив А. Азимов, виступаючи в Баку на конференції "Нова стратегічна концепція НАТО: внесок партнерів в обговорення"


Джерело - УКРІНФОРМ

Таке переконання висловив президент США Барак Обама під час спільної прес-конференції у Білому домі з індійським прем'єром Манмоханом Сінгхом.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

Українські миротворці ефективно сприяють винятково мирному відродженню Афганістану, припиненню війни і виходу громадянського суспільства цієї країни із глибокої гуманітарної катастрофи.


Джерело - Українська правда, "Комерсант-Україна"

"Газпром" і "Нафтогаз України" домовилися про зниження обсягів постачань російського газу в Україну у 2010 році, але ціна на нього виросте приблизно на 28%.


Джерело - Українська правда

Таким чином можна зробити висновок, що угода про асоціацію Україна-ЄС на саміті 4 грудня підписана не буде.


Джерело - Українська служба ВВС

Йдеться про минулорічне телеінтерв’ю, в якому пан Качинський звинуватив пана Валенсу в тому, що він, нібито, працював агентом служби безпеки в 70-ті роки.


За матеріалами - Офіційного сайту НАТО

Говорячи про майбутнє Альянсу, Генеральний Cекретар НАТО вказав на необхідність продовження адаптації НАТО до нових загроз безпеці, серед яких енергетична безпека, кібернапади і наслідки кліматичних змін для безпеки.


Джерело - "Эхо Москвы", Українська правда

Уряд Японії остаточно затвердив документ, у якому говориться про незаконну російську окупацію Південних Курил.


Джерело - Korespondent.net

"Я ніколи не просив і не проситиму, бо це не моя справа, це справа іншої держави - визнавати чи ні", - заявив він у понеділок, 23 листопада, в бесіді з білоруськими журналістами.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

У вчорашній нараді з президентом брали участь віце-президент Джо Байден, Держсекретар Гілларі Клінтон, міністр оборони Роберт Гейтс.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Україна опинилася серед країн-лідерів за рівнем економічної злочинності з-поміж 54-х держав світу. Такими є результати нового огляду економічної злочинності, складеного аудиторською компанією PricewaterhouseCoopers.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

Служба безпеки України вже відбудувала таке співробітництво як на двосторонньому рівні з країнами Альянсу, так і з багатосторонніми структурами НАТО, серед яких - Міжнародний Секретаріат, Офіс з питань безпеки, стратегічні групи, які створюються Альянсом.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

"Стратегічні відносини, які не підкріплені надійною співпрацею в економічній сфері, навряд чи зможуть процвітати", - наголосив індійський прем'єр, виступаючи в Торговельній палаті США.


Джерело - УНІАН "Новини ЄС"

В ході засідання сторони планують підсумувати досягнення за останній рік роботи й обговорити питання європейської та євроатлантичної інтеграції України, а також участь України у проекті „Східне партнерство”.


Джерело - УНІАН

Про це свідчить оприлюднена 21-а річна доповідь Єврокомісії щодо зайнятості в Європі.


Джерело - Українська служба ВВС

Очікують, що розслідування, яке охопить увесь період з 2001 по 2009 рік, триватиме упродовж кількох місяців, а звіт мав би з’явитися лише після наступних загальних виборів.


За матеріалами - Європейського простору

"На сьогодні Україна є єдиною європейською державою, яка не має чіткі європейські амбіції, але для якої навіть гіпотетично не визначається можливість майбутнього членства в ЄС", - сказав Костянтин Єлісєєв.


За матеріалами - Радіо "Німецька хвиля"

За оприлюдненими попередніми результатами, лідерами голосування у неділю з практично однаковою кількістю голосів є нинішній президент Траян Басеску (32,8%) та колишній глава МЗС Мірче Геоана (29,2%).


Джерело - УНІАН, Прес-служба МЗС України,

У рамках засідання Північноатлантичної Ради НАТО на початку грудня планується проведення Комісії Україна-НАТО на рівні міністрів закордонних справ.


За матеріалами - Українська правда

Аналітики підготували доповідь на 68 сторінок, в якій містяться три варіанти розвитку подій.


Джерело - УКРІНФОРМ

Польський прем'єр виступає за вибори глави держави на спільному засіданні обох палат парламенту країни, відміну права вето президента, а також зменшення кількості сенаторів та депутатів Сейму РП.


Джерело - УКРІНФОРМ

За словами Селесте Валландер, політика США відносно Росії дійсно зазнала суттєвих змін у багатьох сферах.


Джерело - УКРІНФОРМ

За словами пані Валландер, на першій фазі розгортання системи протиракетного захисту будуть використовуватися переважно американські засоби морського базування,які вже пройшли випробування та довели свою ефективність.


Джерело - УКРІНФОРМ

"Сполучені Штати Америки не мають сильнішого партнера, ніж Європа у справі поширення безпеки та процвітання у світі", - наголошується у документі.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

Індійський прем'єр є першим главою іноземної держави, що приїхав у Сполучені Штати з держвізитом після обрання президентом Барака Обами.


Джерело - Українська служба "Радіо Свобода"

З 1 січня ці два нові обличча представлятимуть європейьский блок держав у світі. До того ж, бельгійсько-британському політичному «дуету» випало на долю сформувати новий стиль європейського лідерства.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Битва за Україну, яка розгортається на фоні газового наступу Росії у Європі та надзвичайно суперечливих президентських виборів в Києві, як вважають аналітики, продемонструє вже у найближчий час, де проходитиме кордон, що відділяє сферу впливу Росії від ін


Джерело - УНІАН "Новини ЄС"

“В чому я впевнений – в тому, що з переговорів кожна країна має виходити переможцем. Якщо є той, хто програв, - такі переговори не є вдалими”, - заявив ван Ромпей.


Джерело - УНІАН "Новини ЄС"

Німеччина, Австрія, Нідерланди та Бельгія – найбільші противники лібералізації візового режиму з Україною.


Джерело - УКРІНФОРМ

"Ми почали консультації з міжнародними партнерами щодо необхідності, аби цей крок мав певні наслідки", наголосив глава Білого дому під час прес-конференції в Сеулі.


Джерело - УКРІНФОРМ

Сполучені Штати Америки продовжують підтримувати територіальну цілісність та суверенітет Грузії. У цьому віце-президент США Джозеф Байден запевнив президента Грузії Михаїла Саакашвілі під час телефонної розмови.


Джерело - УКРІНФОРМ

Керівництво фонду вважає, що економічна політика влади у певних напрямках загрожує здобуткам, яких вдалося досягти щодо стабілізації вкрай важкої економічної ситуації.


Джерело - Українська служба ВВС

Путін підтвердив, що Росія не буде застосовувати штрафні санкції щодо України за недобір газу цього року, як це передбачено контрактом.


Джерело - Укранська служба ВВС

Британські газети вважають, що нові призначення не допоможуть ЄС зміцнити своїх міжнародні позиції і висловлюють сумніви щодо того, що баронеса Аштон може бути впливовою у новій ролі.


За матеріалами - Української служби "Радіо свобода"

Україну відвідує з робочим візитом президент Грузії Міхаїл Саакашвілі.


За матеріалами - Української служби ВВС

ЄБРР піддав критиці Україну за провал реформ в енергетичному секторі. У зв’язку з цим банк переніс на наступний рік розгляд питання про надання багатомільйонної позики українській державній компанії «Нафтогаз».


Джерело - Офіційний сайт НАТО

Відвертий і щирий обмін поглядами на концепції стримування, ядерну доктрину та інші відповідні питання відбувся між провідними співробітниками і експертами з Росії та країн НАТО під час семінару в Осло, Норвегія.


Джерело - УКРІНФОРМ

Відбулася зустріч міністра закордонних справ України Петра Порошенка з керівником Бюро національної безпеки Республіки Польща Александром Щиглом у рамках його візиту до України.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

Темою інформаційних повідомлень в англомовній пресі також стало прагнення України і ОАЕ розвивати двосторонні відносини. Газета "Галф Ньюз" виділила у зв'язку з цим економічний, інвестиційний і туристичний напрями.


Джерело - УКРІНФОРМ

Президент США Барак Обама вважає за необхідне будь-якими способами стримувати зростання дефіциту федерального бюджету країни. Якщо цей показник сягне критичного рівня, то наслідком може стати наступний етап тяжкої кризи, заявив глава Обама.


Джерело - УНІАН

НАТО висловлює занепокоєння у зв`язку зі спільними військовими навчаннями «Захід-2009», що нещодавно проводилися Росією та Білоруссю.


Джерело - Українська правда

У цьому президент Віктор Ющенко запевнив президента Росії Дмитра Медведєва у листі, текст якого оприлюднено на сайті президента України.


За матеріалами - Української служби ВВС

Ще близько місяця тому Кремль давав зрозуміти, що російський президент може відмовитися від візиту до Стокгольма на саміт між Росією та Євросоюзом.


Джерело - Українська служба ВВС

Посадовці у США намагаються вирішити, що зробити із близько 215 в'язнів, яких досі утримують у цій американській тюрмі на Кубі.


Джерело - УНІАН "Новини ЄС"

Представник швецького головування в ЄС зазначив, що Євросоюзу відомо, як проходять переговори між українським урядом та МВФ.


Джерело - УНІАН "Новини ЄС"

Польська газета із посиланням на джерела написала, що військові маневри викликали занепокоєння й можуть вплинути на розробку нової стратегії розвитку НАТО, що має бути презентована в 2010 році.


Джерело - УНІАН

Найцікавіше, що всього лише місяць томуД.Стросс-Кан допустив можливість "подвійної рецесії", хоча й обмовився, що це не основний прогнозний сценарій.


Джерело - УНІАН

У ході засідання було обговорено низку питань, пов’язаних з розвитком оперативних можливостей Збройних сил України у світлі їх залучення до Сил реагування НАТО, здійсненням оцінки стану виконання Робочого плану Військового комітету Україна-НАТО.


Джерело - УКРІНФОРМ

Під час переговорів сторони обговорять увесь спектр тем двостороннього співробітництва. Йдеться про питання співпраці між двома державами у торговельно-економічній, енергетичній, сільськогосподарській, культурно-гуманітарній сферах.


Джерело - УКРІНФОРМ

Під час 8-ми денної поїздки він відвідає Японію, Сінгапур, Китай та Південну Корею.


Джерело - УКРІНФОРМ

На сьогодні Єврокомісія не отримувала від уряду України жодних запитів щодо виділення макроекономічої допомоги незалежно від того, чи буде Україна й надалі отримувати кредити в рамках стабілізаційної програми МВФ.


За матеріалами - Прес-службу Президента, УКРІНФОРМ

Ситуація, що склалася на сьогодні у Збройних Силах України щодо спроможності гарантовано виконувати завдання з оборони держави, є критичною.


Джерело - Українська правда

Голови "Газпрому" й "Нафтогазу України" розглянули питання роботи газотранспортної системи України в осінньо-зимовий період 2009-2010 років.


Джерело - Українська служба ВВС

Міжнародна команда науковців твердить, що на поверхні Гренландії крига тане значно швидше, ніж 7 років тому. Один з науковців сказав ВВС, що з 2000-го року розтануло 1,5 трильйонів тонн криги.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

"Під час цього саміту треба послати позитивний сигнал світу щодо європейської інтеграції України, і він має бути зафіксований у декларації", - заявив український посол в Польщі.


За матеріалами - Сайту "Україна-НАТО" МЗС України

У даний час литовський військовий контингент бере участь в операції НАТО в Афганістані, де головним завданням є участь в операціях в афганській провінції Гор. В інших операціях участь Литви мінімальна, в основному на рівні штабної.


За матеріалами - Української правди

Україна готова, щоб у міжнародній місії з боротьби з піратством брали участь представники Збройних сил України. За його словами, якщо потрібно буде направити український військовий корабель в рамках міжнародної місії, то це буде зроблено.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

У вівторок Меркель виступила в Бундестазі зі своєю першою урядовою заявою після переобрання на посаді канцлера.


За матеріалами - Радіо "Німецька хвиля"

У вівторок Париж ще раз підтвердив бажання заснувати посаду спільного німецько-французького міністра. Про це в інтерв'ю радіостанції RMC повідомив міністр промисловості Франції Крістіан Естросі.


Джерело - УНІАН

Т.Гайтнер також підкреслив, що в США усвідомлюють ту роль, яку відіграє у світовій економіці долар, і тому проводять зважену політику.


Джерело - Korespondent.net

Зустріч лідерів Євросоюзу, на якій погоджуватимуть кандидатури на нові керівні пости ЄС, у тому числі на посаду президента ЄС, відбудеться 19 листопада.


За матеріалами - Української служби ВВС

Гордон Браун потрапив у капкан, який сам виставив для себе.


Джерело - Українська служба ВВС

Тепер, згідно з молдовським законодавством, через 30 днів буде здійснено ще одну спробу обрати президента.


Джерело - УКРІНФОРМ

Це має запобігти ситуації, коли саміт 27 країн ЄС мав би лише підтвердити раніше узгоджене між найбільшим європейськими столицями рішення, зокрема Парижем та Берліном.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

Центральною темою залишається подолання наслідків фінансово-економічної кризи. Для цього потрібно буде скоротити дефіцит бюджету федерації і зменшити безробіття.


Джерело - Українська служба ВВС

Прем'єр-міністр Швеції, яка нині головує у ЄС, каже, що він майже завершив консультації стосовно кандидатур на чільні посади у Європейському Союзі


Джерело - Сайт НЦЄАІ України

Провідні європейські країни зацікавлені у модернізації українських вертольотів у рамках участі держави у Багатонаціональній вертолітній ініціативі.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Раніше, зустрічаючись із представниками єврейських громад, Нетаньяху зазначив, що він підтримує відновлення мирних переговорів із палестинцями без будь-яких попередніх умов.


За матеріалами - Радіо "Німецька хвиля"

Головними причинами скасування попереднього плану експерти називають економічну і фінансову кризу, а також значне ослаблення польського злотого.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

Резолюцію, ініціатором якої стала Німеччина, було прийнято одноголосно, а її співавторами виступили майже 100 делегацій, включаючи постійних членів Ради Безпеки ООН - Росію, США, Китай, Францію і Велику Британію.


Джерело - Інтерфакс-Україна

"Із задоволенням сприймаємо факт, що наші дії принесли ефект й агентство "Інтерфакс" виправило помилку свого кореспондента, яка призвела до багатьох неправильних трактувань", - відзначив речник МЗС РП Пьотр Пашковський.


За матеріалами - "Інтерфакс-Україна", Української правди

Відповідно до законодавства, повторні вибори президента повинні відбутися в 30-денний термін. Передбачається, що вони будуть призначені на 10 грудня.


За матеріалами - Української служби ВВС

Майже 30 світових лідерів приєдналися до тисяч людей, які відзначили 20-річчя падіння Берлінського муру, що проклало шлях до припинення холодної війни.


Джерело - УНІАН

«Прем’єр Юлія Тимошенко намагається використати боротьбу з епідемією у своїй виборчій кампанії, відвертаючи увагу від відповідальності свого уряду за численні недопрацювання, зокрема, за критичний стан бюджету держави», - зазначається у документі Центру.


Джерело - "Україна-НАТО" НЦЄАІ України

Розпочалася чергова ротація національної складової спільного українсько-польського миротворчого батальйону "УкрПолбат" багатонаціональної тактичної групи "East" сил КФОР у Косово.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

В Аденській затоці на 5 тис. морських миль кораблі флотів ряду країн несуть вахту з охорони торговельних суден з 2008 року, забезпечуючи коридори для безпечного проходження, конвоюючи судна. Нині там знаходяться представники ВМС близько 40 держав.


Джерело - Сайт "Україна-НАТО" МЗС України

Головна мета візиту групи офіцерів Альянсу полягає в участі у дводенному виїзному курсі для старшого командного складу Оборонного коледжу НАТО, який вперше проходитиме у Києві на базі Національної академії оборони України.


Джерело - Радіо "Ніиецька хвиля"

Початок будівництва Північноєвропейського газопроводу стає дедалі реальнішим. У четвер стало відомо про згоду ще двох країни, через економічну зону яких планується протягнути трубу. Тепер йдеться про Швецію та Фінляндію.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Надсилати чи не надсилати додаткові війська до Афганістану? Переважна більшість країн-союзниць НАТО нині схиляються до другого варіанту.


Джерело - Українська правда

"Президент підкреслив, що без змін організації внутрішнього ринку подальший розрахунок за спожитий газ коштами, взятими у борг в українських банках або міжнародних інституціях, веде до фактичної втрати Україною енергетичної незалежності".


За матеріалами - Української правди

Як заявила директор департаменту зовнішніх відносин МВФ Керолайн Аткінсон, МВФ може розглянути можливість виділення Україні четвертого траншу кредиту stand by тільки після досягнення в країні широкого консенсусу з приводу проведеної антикризової програми.


Джерело - Українська служба ВВС

Як повідомляє морська місія ЄС, судно "Дельвіна", власником якого є грецька компанія, перевозило вантаж пшениці до порту Момбаса.


За матеріалами - Української служби ВВС

Майор американського війська відкрив вогонь на своїх колег на військовій базі у штаті Техас, внаслідок чого було вбито 11 осіб і більш як 30 було поранено.


Джерело - Українська правда

Європейський Союз не повинен позичати Україні гроші, щоб допомогти оплатити за російський газ. Про це заявила міністр підприємництва та енергетики Мауд Олофссон.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Також прихильники опозиції зверталися й до президента США, закликаючи Барака Обаму підтримати їх: «Обама, Обама, або з нами, або з ними! Обама, Обама, або з нами, або з ними!»


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Дискусія навколо автомобілебудівника «Опель» набула несподіваного завершення. Американська корпорація «Дженерал моторс» передумала й відмовилася продавати своє дочірнє підприємство. Таке рішення викликало бурхливу реакцію в Німеччині.


За матеріалами - УНІАН

Швеція дозволила прокладку російського газопроводу "Північний потік" по своїй території, повідомляє AFP з посиланням на слова міністра охорони природи країни Андреаса Карлгре.


Джерело - РІА «Новости». УНІАН

"Якщо перед вами з одного боку 900 танків, а з іншою шестеро військовослужбовців, чи будете ви впевнені в собі?", - заявив Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський.


Джерело - УКРІНФОРМ

Таку думку під час зустрічі з українськими журналістами у Брюсселі висловив голова делегації Європарламенту по зв'язках з Україною польський депутат Павел Коваль.


Джерело - УКРІНФОРМ

Для Ірану настав час зробити остаточний вибір: зосередитися на своєму минулому, або "відкрити двері" процвітанню та добробуту у майбутньому для народу країни. Про це йдеться у спеціальній заяві президента США Барака Обами.


Джерело - "Інтерфакс-Україна", Українська правда

"Новий бюджет і закон про соціальні стандарти загрожують досягнутим не так давно завоюванням: вони не можуть бути профінансовані без високої інфляції або безробіття", - сказала Джейла Пазарбазіолу.


За матеріалами - Української правди

"Водночас, складна фінансова ситуація, що склалася в Україні та зростаюча заборгованість внутрішніх споживачів, ускладнює акумулювання НАК "Нафтогаз України" коштів для вчасних та повних розрахунків за імпортований у жовтні природний газ", - заявили в НАК


За матеріалами - Української служби ВВС

Що стало мотивом для нападу і чи має нападник зв'язки з Талібаном, зараз це намагається встановити розслідування.


За матеріалами - Української служби ВВС

У штаті Вірджинія губернатором обрано республіканця Боба Макдоннелла, а в штаті Нью-Джерсі місцевого губернатора-демократа переміг представник республіканців Крис Кристі.


За матеріалами - Офіційного сайту НАТО

Із 18 по 25 жовтня щорічні брифінги в рамках „Днів НАТО в Україні” відбулися в Харкові, Севастополі, Львові і Києві. Цей захід спрямований на поліпшення інформованості про НАТО в українських військових навчальних закладах і демонструє можливості науки у с


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Ющенко може скористатися і грипом, і газовими проблемами, щоб «запровадити режим надзвичайного стану», щоб таким чином не дати своєму суперникові Юлії Тимошенко «розпорядитися державними фінансами», яких вистачає лише до 17 січня.


За матеріалами - Радіо "Німецька хвиля"

З 29 країн діяльності ЄБРР Україна увійшла в число п'яти, де падіння валового внутрішнього продукту за рік виражатиметься двозначним числом – 14 відсотків.


За матеріалами - Української служби "Радіо свобода", Української правди

Президент Чехії Вацлав Клаус заявляє, що підписав Лісабонську угоду.


Джерело - УКРІНФОРМ

На думку члена уряду Молодови, після зустрічі у Відні в процесі придністровського урегулювання не буде ніяких різких змін, оскільки проблема досить складна, а в підходах до певних питань існують різні позиції.


Джерело - УКРІНФОРМ

Президент Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу привітав рішення Конституційного суду Чеської Республіки щодо Лісабонської угоди, яке відкриває шлях до завершення процесу ратифікації нового базового документу Євросоюзу.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

Польща є єдиною країною Євросоюзу, яка за результатами 2009 року матиме позитивну динаміку росту ВВП. Згідно з останніми прогнозами Єврокомісії, західний сусід України у 2009 році матиме приріст ВВП на рівні 1,2 відсотка.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

Таке переконання висловив Обама після зустрічі у Білому домі з прем'єр-міністром Швеції Фредеріком Рейнфельдтом, президентом Єврокомісії Жозе Мануелем Баррозу та верховним представником ЄС з питань зовнішньої та безпекової політики Хав'єром Соланою.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

Глава Білого дому також закликає Німеччину та інші країни НАТО збільшити свою присутність в Афганістані.


За матеріалами - Української служби ВВС

Серед песимізму щодо перспектив нової угоди про зміни клімату Барак Обама сказав, що є абсолютно необхідним - в останні тижні перед самітом у Копенгагені - подвоїти зусилля і створити план дій у боротьбі з потенційною екологічною катастрофою.


За матеріалами - Європейського простору

28 жовтня в Брюсселі відбулося чергове засідання Україна – Трійка Політико-безпекового комітету (ПБК) Європейського Союзу.


За матеріалами - Главред, Європейського простору

"НАТО і зараз працює з обома кандидатами з тим, аби вони рухалися вперед. Я не бачу в цьому жодної загрози для Росії. Я б хотів, аби зв'язки між НАТО і Росією зміцнювалися», - сказав Д. Мілібенд в інтерв'ю журналу «Російський Newsweek».


Джерело - УКРІНФОРМ

Президент України Віктор Ющенко провів зустріч з міністром закордонних справ Королівства Іспанія Мігелем Моратіносом, який перебуває з офіційним візитом в Україні.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Хілларі Клінтон заявила, що Іран стоїть перед вирішальним вибором. За її словами, якщо Тегеран погодиться на міжнародні пропозиції, то це означатиме, що країна не бажає опинитися в міжнародній ізоляції і готова до співпраці.


За матеріалами - Української служби "Радіо свобода"

Серед тем, які Меркель збирається порушити під час зустрічі з Бараком Обамою, крім ситуації в Афганістані, перебувають також питання захисту клімату, суперечка навколо атомної програми з Іраном, Близький Схід, а також світова фінансова й економічна криза.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Нинішній саміт продовжить теми, на яких сторони зосередилися ще на квітневому саміті у Празі. Йдеться про економічну кризу, Афганістан, Іран та, особливо, фінансування боротьби з кліматичними змінами.


За матеріалами - УНІАН

З такою заявою виступили члени делегації підкомітету з демократичного правління Парламентської асамблеї НАТО на зустрічі в Кишиневі з виконуючим обов`язки президента Молдови, головою парламенту Міхаєм Гімпу.


Джерело - Українська правда

"Призиваємо людей – нема в що вдягнути. Нема чим помити солдатів. Корвет "Тернопіль" зараз вийшов у Середземне море, де бере участь в операції НАТО "Активні зусилля. Вийшли без грошей", - розповів представник Міноборони.


За матеріалами - Української правди

Досвід виконання газових контрактів, укладених 19 січня цього року, довів їх безперспективність для обох сторін. З метою унеможливлення подальшої політизації та штучних загострень відносин у газовій сфері, ці угоди необхідно переглянути.


За матеріалами - Української служби ВВС

У бронзового Клінтона привітально піднята ліва рука, а в правій він тримає документи з датою, коли блок НАТО розпочав кампанію повітряних ударів проти Югославії - 24 березня 1999 року.


Джерело - Українська служба ВВС

Владімір Путін повідомив про можливі проблеми з оплатою енергоносіїв Україною за підсумками телефонної розмови з Тимошенко, яка відбулась минулого тижня.


За матеріалами - Української служби ВВС

На спільній прес-конференції пан Мілібенд сказав, що обидві сторони хочуть побачити швидку реакцію Ірану на міжнародну пропозицію збагачувати уран для Тегерана за межами іранської території.


Джерело - Українська служба ВВС

Лідери блоку в складі 27 країн не наблизилися на саміті в Брюсселі до рішення щодо президента ЄС, але шанси на цю посаду Тоні Блера зменшуються.


За матеріалами - Сайту "Україна-НАТО" МЗС України

На базі Національної академії оборони України для офіцерів Збройних Сил України розпочалися курси планування операцій та управління військами і силами за стандартами і процедурами НАТО, які проводять експерти ВМС США та Альянсу.


За матеріалами - Української служби ВВС

Новий міністр закордонних справ Німеччини Гідо Вестервелле здійснив свій перший закордонний візит до Польщі. Він наголосив, що дружба між двома сусідніми країнами важлива не лише для них, але й для цілої Європи.


За матеріалами - Радіо "Німецька хвиля"

Колишні лідери США, СРСР та ФРН, які відіграли ключову роль у процесі об’єднання Німеччини, зустрілися в суботу в німецькій столиці з нагоди 20-ої річниці падіння Берлінського муру.


Джерело - "Інтерфакс-Україна" , Українська правда

"У ході бесіди Путін акцентував увагу керівництва ЄС на сигнали, які надходять, у тому числі по офіційних каналах, з Києва, про можливі проблеми з оплатою поставок російського газу".


За матеріалами - УКРІНФОРМ

У своїй оптимістичній заяві глава Білого Дому послався на останню статистику, оприлюднену днями міністерством торгівлі США. Відповідно до представлених даних, у 3-ому кварталі 2009 року ВВП країни виріс на 3,5%.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

Комітет з міжнародних питань Сенату США включив до порядку денного своїх найближчих засідань пункт про голосування кандидатури посла Сполучених Штатів Америки в Україні Джона Теффта. Висловитися щодо цього питання сенатори зможуть не раніше 10 листопада.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

"Визначення чисельності Збройних Сил України на 31 грудня 2009 року у кількості 200.000 осіб, у тому числі 150.000 військовослужбовців; на 31 грудня 2010 року у кількості 200.000 осіб, у тому числі 159.000 військовослужбовців".


За матеріалами - Української служби "Радіо свобода"

Близько чотирьох тисяч міжнародних представників з питань кліматичних змін збираються в Іспанії у намаганні здійснити поступ у справі укладення угоди з питань клімату напередодні проведення глобального саміту у Копенгагені у грудні поточного року.


АНАЛІТИКА

Джон Болтон - The Washington Times

Беручи до уваги нерішучість ЄС минулого тижня, це тільки питання часу, коли адвокати більшої європейської інтеграції закличуть до ще іншого договору.


Олександр Сушко, науковий директор Інституту Євро-Атлантичного співробітництва - Сайт "Євроатлантика"

Україна та Республіка Молдова є країнами з яскраво вираженим «дефіцитом реалізації» об’єктивних спільних інтересів.


Source - Atlantic Council

Канадський міністр оборони Петер Маккей каже, що НАТО зіткнулося з кризою самого існування в Афганістані й настав час для "чесної дискусії" щодо майбутнього Альянсу.


Дан Блументал, Роберт Каган - The Washington Post

Погляд адміністрації Обами на світ все ще формується, але її політика по відношенню до Росії та Китаю вже виявлена.


Ахто Лоб’якас - Українська служба "Радіо свобода"

Брюссель розчарований, що налаштування Барака Обами на зміни не поліпшило прохолодних взаємин між ЄС і США, але Євросоюз може у цьому звинувачувати лише себе.


ТОП НОВИНИ ТА КОМЕНТАРІ

Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

У Сполучених Штатах президент Барак Обама наступного тижня має оголосити рішення щодо дальшого ведення війни в Афганістані. Йдеться про відрядження туди додаткового контингенту військ, проти чого виступають лідери демократів у Конгресі.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

"А уявіть собі, що ваша мрія здійснилася якимось чудовим чином, Америка зникла, провалилася, як Атлантида. І залишилися Китай, мусульманський світ, Європа і Росія. Як ви думаєте, чи оцей новий прекрасний світ, він більш безпечний для людей".


За матеріалами - УКРІНФОРМ

Віктор Ющенко у неділю, 22 листопада, виступив з промовою на урочистих заходах в Українському домі з нагоди Дня Свободи.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

На постійну посаду президента Європейської Ради ЄС на наступні два з половиною роки європейські лідери обрали чинного прем'єр-міністра Бельгії Германа Ван Ромпея.


Джерело - Українська правда, Euronews

У четвер можлтво буде вирішено, хто обійме посади президента ЄС і "міністра закордонних справ" Союзу.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

Найближчим часом відбудеться презентація енергетичного проекту за участю президентів (України та Польщі - кор.) та голови Єврокомісії.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Чеський президент Вацлав Клаус підписав рішення про ратифікацію Лісабонської угоди. Таким чином, пакет реформ ЄС може набрати чинності.


Джерело - "Інтерфакс-Україна", Українська правда

"Нехай Європа надасть фінансову допомогу у вигляді кредитів. Ми вже оплатили 2,5 млрд. дол., нехай вони хоча б мільярдик підкинуть", - сказав Путін.


За матеріалами - Радіо "Німецька хвиля"

Прем’єр-міністр Росії Володимир Путін продовжує стверджувати, що Україна має проблеми з оплатою російського газу. Про це він телефоном повідомив прем’єра головуючої нині в ЄС Швеції Фредріка Рейнфельдта.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 3149. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект