НОВИНИ

26.11.2009 | Черговий раунд переговорів щодо асоціативного договору України з ЄС
Джерело - Українська служба ВВС

У Брюселі відбувається черговий етап переговорів з підписання Угоди про асоціацію України з Євросоюзом. Переговори про укладення нової угоди, яка мала б замінити стару угоду про патрнерство та співробітництво почалися у березні 2007. ЄС спочатку наполягав аби в тій угоді Україна називалася сусідом ЄС, і коли врешті з’явилося слово про асоціацію в Україні це було названо перемогою.


Президент Ющенко кілька місяців тому казав, що невдовзі Україна з Євросоюзом мають підписати угоду про асоціацію. Чи поділяють оптимізм українського президента єврочиновники? Про це Фідель Павленко запитав кореспондента української служби ВВС у Брюсселі Сергія Воропаєва.


Сергій Воропаєв: Навіть сам український президент вже не так сильно впевнений у можливості підписання угоди про асоціацію до кінця цього року. Принаймні перебуваючи у Брюсселі місяць тому він заявив, що буде підписано якийсь „послідовний, якісний” документ за підсумками самміту, але це не буде угода про асоціацію. Таку ж позицію займають і європейські чиновники. Тобто угода на сьогодні ще не готова, принаймні якщо говорити про її економічну частину. Відомо, що угода про асоціацію складається з двох частин: політичної і економічної. Якщо політична частина практично узгоджена, то, стосовно економічної, як нещодавно розповідав головний переговірник з питань вільної торгівлі від України, заступник міністра економіки Валерій П’ятницький, на сьогодні вже заплановані наступні етапи переговорів у березні та травні. Тобто зрозуміло, що без економічної частини угода підписана не буде.


Бі-Бі-Сі: Нинішні переговори у Брюсселі фактично останні перед саммітом Україна-ЄС, який відбудеться у Києві 4 грудня. Якщо вже зараз зрозуміло, що підписання угоди про асоціацію не буде, про що тоді говоритимуть учасники самміту в Києві?


Сергій Воропаєв: Найголовніше питання – це доповідь про прогрес у переговорах, які тривають вже 2 роки. На кожному самміті робиться така оцінка досягнутого прогресу. Можливо, під час сьогоднішнього раунду переговорів сторонам дійсно вдасться узгодити політичну частину угоди. Тоді на самміті ми можемо очікувати оголошення про те, що і європейська і українська сторона домовилися про те, що принаймні одна сторона угоди готова і не буде переглядатися у майбутньому.


Бі-Бі-Сі: Що кажуть європейські чиновники, скільки ще можуть тривати ці переговори?


Сергій Воропаєв: Ніхто серед європейських чиновників, ні відкрито, ні кулуарно не наважується говорити про якісь конкретні можливі дати завершення переговорів. Адже переговори – це процес, і найскладніші питання, які зараз обговорюються між Україною та ЄС стосуються питань стандартів продукції.


Бі-Бі-Сі: Яку роль у процесі переговорів може відіграти новий президент ради ЄС? Чи вже щось відомо про ставлення Германа Ван Ромпея до України?


Сергій Воропаєв: Новий президент Європейської ради поки що ніяк себе не проявив, він почне працювати лише з1 січня. Тому поки важко говорити, що можна очікувати від нього. Але вчора я спілкувався з послом України при ЄС Андрієм Веселовським, і він повідомив, що українська сторона сподівається на приїзд до Києва пані Ештон, яка стала шефом європейської дипломатії. Можливо, це стане одним з перших її візитів у новій посаді.



Лідери ЄС


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект