НОВИНИ

03.11.2009 | Рух Грузії і України до НАТО не загрожує Росії - британський МЗС
За матеріалами - Главред, Європейського простору

Міністр закордонних справ Великобританії Девід Мілібенд не бачить загрози для Росії у рішенні НАТО допомагати просуванню Грузії і України до членства в Альянсі і виступає за зміцнення зв'язків РФ-НАТО. «Двері в НАТО відкриті для країн, які демонструють і поділяють базові цінності альянсу. Глави МЗС країн НАТО в грудні домовилися про ряд кроків по наданню допомоги Грузії і Україні в проведенні реформ, необхідних для просування до вступу в НАТО. Це виконання річних державних програм по просуванню реформ.


 НАТО і зараз працює з обома кандидатами з тим, аби вони рухалися вперед. Я не бачу в цьому жодної загрози для Росії. Я б хотів, аби зв'язки між НАТО і Росією зміцнювалися», - сказав Д. Мілібенд в інтерв'ю журналу «Російський Newsweek», яке буде опубліковано в найближчий понеділок.


Він дав зрозуміти, що нещодавня доповідь комісії Тальявіні суттєво не вплинула на британську оцінку подій серпня 2008 року.


«Наша позиція з приводу цього конфлікту така ж, як і раніше: Грузія зробила помилки. Але і відповідь Росії була непропорційною. Застосування сили з боку Росії розширило географічні рамки конфлікту і масштаб бойових дій. Те, що Росія порушила суверенітет Грузії і її територіальну цілісність, і до цього дня здається нам невиправданим», - сказав міністр.


Д. Мілібенд заявив також про своє несхвалення визнання Росією незалежності Абхазії і Південної Осетії. «Ми не підтримуємо вирішення Росії визнати Південну Осетію і Абхазію. Воно було однобічним і не зробило регіон безпечнішим», - заявив він.


Разом з цим британський міністр підтримав женевські консультації з питань безпеки і стабільності. «Женевські переговори, розпочаті завдяки угодам Саркозі-Медведєва після торішнього конфлікту, стали основою для переговорів по безпеці і стабільності в Грузії. Росія і ЄС беруть участь у цих переговорах разом з ООН і ОБСЄ. Ми повністю підтримуємо продовження дискусії в цьому форматі», - сказав Д. Мілібенд.


 


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект