НОВИНИ

04.11.2009 | Єврокомісія та Європарламент привітали рішення КС Чехії щодо Лісабонської угоди
Джерело - УКРІНФОРМ

Президент Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу привітав рішення Конституційного суду Чеської Республіки щодо Лісабонської угоди, яке відкриває шлях до завершення процесу ратифікації нового базового документу Євросоюзу.







"З огляду на зобов'язання, які взяли на себе всі країни-члени перед урядом Чеської Республіки під час Ради ЄС на минулому тижні, я вірю, що жодне подальше зайве зволікання не має зашкодити набуттю чинності Лісабонською угодою. Сподіваюся, що ми зараз зможемо якомога швидше перейти до номінації Президента Ради ЄС та Віце-президента Єврокомісії/Високого представника. Після цього, а також коли я отримаю повний перелік кандидатів до призначення у наступну Єврокомісію, я зможу продовжити роботу з її формування", - заявив Баррозу.


Переконання у тому, що Лісабонська угода має набути чинності ще до кінця цього року, висловив сьогодні і Президент Європейського парламенту Єжі Бузек.


"Останню перешкоду зараз усунуто. Це рішення (Конституційного Суду Чеської Республіки) відкриває для Президента Вацлава Клауса шлях, щоб підписати та завершити ратифікацію угоди, і я глибоко переконаний, що він це зробить. Зараз Лісабонська Угода повинна набути чинності до кінця року", - заявив Бузек.


За словами Президента Європарламенту, нова угода зробить Євросоюз більш демократичним та ефективним, допоможе знайти відповідь на глобальні виклики, сформувати спільну енергетичну політику, відновити економічне зростання та успішно подолати проблему безробіття. Єжі Бузек зауважив також, що Лісабонська угода значно посилить повноваження демократично обраного Європейського парламенту.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект