НОВИНИ

03.11.2009 | Світ вимагає від Ірану прийняти план ООН
Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Світові держави зміцнюють тиск на Іран, намагаючись переконати цю країну прийняти план ООН, який покликаний позбутися усіх підозр навколо іранської ядерної програми.


Кервіник МАГАТЕ Мохамед Ель-Барадей закликав Іран дати негайну відповідь на пропозиції учасників багатосторонніх переговорів із Тегераном.


Ці пропозиції передбачають, зокрема, збагачення іранського урану в інших країнах і повернення його до Ірану вже у вигляді готового палива для атомного реактора.


Із таким закликом виступили й міністри закордонних справ Росії і Великої Британії Сергій Лавров і Дейвід Мілібанд під час їхньої зустрічі в Москві.


Держсекретар США Хілларі Клінтон заявила, що Іран стоїть перед вирішальним вибором. За її словами, якщо Тегеран погодиться на міжнародні пропозиції, то це означатиме, що країна не бажає опинитися в міжнародній ізоляції і готова до співпраці.


А міністр закордонних справ Франції Бернар Кушнер попередив, що шість держав, які ведуть переговори з Іраном про його ядерну програму, не потерплять тактики зволікання.


Тим часом міністр закордонних справ Ірану Манучер Моттакі закликав переглянути міжнародну пропозицію. А посол Ірану в МАГАТЕ Алі Асгар Солтаніє каже, що Тегеран готовий продовжувати переговори про деталі цієї пропозиції.


 | | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 1508. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект