Відмова ЄС надати Україні чітку перспективу членства була найбільшою помилкою Євросоюзу. Таку думку під час зустрічі з українськими журналістами у Брюсселі висловив голова делегації Європарламенту по зв'язках з Україною польський депутат Павел Коваль.
На його думку, відсутність такого чіткого сигналу від Євросоюзу послаблює позиції тих українських політиків, які виступають за європейську інтеграцію України, збільшує число євроскептиків серед населення. Особливо неприємним це явище є в контексті передвиборчої кампанії, яка розпочалася в Україні.
"Крім традиційного підходу "крок за кроком" у відносинах між ЄС і Україною, ми повинні говорити про серйозну європейську перспективу. Якщо ми цього не робимо тут у Брюсселі, українські політики під час виборчої кампанії також не можуть сказати громадянам, що Україна має можливість з часом увійти до ЄС. Якщо ми очікуємо від українських політиків серйозної програми модернізації країни, внесення змін у законодавство - ми маємо говорити про таку перспективу. Українські політики вже не можуть постійно обіцяти виборцям - потерпіть, з часом ми будемо в Європейському Союзі. Українці починають думати, що вже нічого очікувати від ЄС, не варто дивитися у сторону ЄС, натомість варто придивитися до інших програм розвитку - в бік Росії, Китаю або чогось ще. Якщо ми відкрито не говоримо про європейську перспективу - це найбільша помилка Європейського Союзу", - сказав депутат Європарламенту.
Він висловив стурбованість тим, що зараз в Україні багато з кандидатів у президенти, звертаючись до виборців, декларують критичне ставлення до європейського шляху. "Зростає кількість євроскептиків серед серйозних політиків України, і це є дуже тривожним сигналом", - вважає Павел Коваль.
На його думку, найбільшою проблемою та одним із головних бар'єрів у відносинах між Україною та ЄС залишаються візові питання. І якщо Єврокомісія говорить про прогрес та про збільшення кількості українців, які отримують короткострокові та багаторазові шенгенські візи, українська сторона залишається незадоволеною станом речей.
Як глава делегації по зв'язках з Україною Павел Коваль висловив намір упродовж наступних півроку підготувати "детальну доповідь" щодо реалізації візового режиму між Україною і ЄС. За його словами, з цією метою буде створено спеціальну робочу групу.
"Ми вирішили порівняти умови візових відносин, які Євросоюз має, з одного боку, з Україною, а з іншого - з Росією та іншими сусідами. Саме у цій проблемі може полягати один із сигналів для українців, що їм може бути краще йти у майбутнє із Росією, ніж з Євросоюзом. Ми маємо поставити питання, який час є необхідним для того, щоб на сто відсотків зняти візовий режим для України. Відповідь необхідно знайти зараз. Якщо українці будуть продовжувати дивитися на ЄС через призму візових проблем, у чергах біля дверей консульств, через декілька років вони можуть сказати - досить", - наголосив євродепутат.
|