НОВИНИ

11.11.2009 | Польща підтримає декларацію поступової інтеграції України до ЄС - Олександр Моцик
За матеріалами - УКРІНФОРМ

Польща підтримає ухвалення заключної політичної декларації за підсумками грудневого саміту Україна-ЄС, яка підкреслюватиме суттєвий прогрес у відносинах обох сторін останнім часом і міститиме стимули щодо поступової інтеграції до ЄС. Як відзначив у розмові з власним кореспондентом УКРІНФОРМу Посол України в Польщі Олександр Моцик, таке рішення узгоджено за підсумками 20-го засідання консультаційного комітету Президентів України та Польщі.

Олександр Моцик


"Під час цього саміту треба послати позитивний сигнал світу щодо європейської інтеграції України, і він має бути зафіксований у декларації", - заявив український дипломат. Він зазначив, що в ході засідання сторони висловили задоволення прогресом щодо підготовки Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. О.Моцик підкреслив, що Варшава заявила про готовність підтримати позицію Києва на переговорах щодо укладання даної Угоди в частині створення зони вільної торгівлі між Україною та ЄС. Крім того, під час засідання сторони домовилися про подальшу роботу над лібералізацією візового режиму та початок роботи над укладенням між Україною та ЄС дорожньої карти щодо безвізового режиму.


Посол України в РП поінформував, що Варшава вкотре задекларувала свою підтримку реалізації євроатлантичних амбіцій України. "Польща привітала ініціативу України зробити свій внесок в доопрацювання Стратегічної концепції НАТО, важливим компонентом якої має стати відкритість Альянсу на подальше розширення та безумовна підтримка територіальної цілісності незалежних держав", - підкреслив він.


О.Моцик також повідомив, що в ході засідання консультаційного комітету Президентів України та Польщі узгоджено широке коло економічних, гуманітарних питань, регіонального та транскордонного співробітництва. Він зазначив, що сторони обговорили стан реалізації дорожньої карти українсько-польської співпраці на 2009-2010 роки, а також висловили згоду на активізацію співробітництва України з країнами Веймарського трикутника (Франція, Німеччина та Польща).


Консультаційний комітет Президентів (ККП) України та Республіки Польща створено 12 січня 1993 р. на підставі відповідного Протоколу та Статуту Комітету. Згідно зі Статутом, до завдань Комітету належить підготовка аналізу і пропозицій щодо питань, які виникають у відносинах між Україною та Республікою Польща, а також проблем Центрально- і Східноєвропейського регіону та міжнародної політики. Наступне засідання ККП відбудеться у першій половині 2010 року в Україні.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 6723. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект