НОВИНИ

23.11.2009 | Прагнення нової американської Адміністрації поліпшити відносини з Росією не змінює політику США стосовно України й інших країн Центрально-Східної Європи
Джерело - УКРІНФОРМ

Прагнення нової американської Адміністрації поліпшити відносини з Росією не змінює політику США стосовно України й інших країн Центрально-Східної Європи. Про це кореспонденту УКРІНФОРМу у Брюсселі заявила заступник міністра оборони США Селесте Валландер, (Celeste A.Wallander, Deputy Assistant Secretary of Defence). Зустріч з американським урядовцем була організована для УКРІНФОРМу за сприянням Медіа-центру (The HUB) Представництва США при ЄС.За словами Селесте Валландер, політика США відносно Росії дійсно зазнала суттєвих змін у багатьох сферах. Адміністрація Президента Обами виявила намір поліпшити відносини з цією країною, надати новий поштовх для відносин у тих сферах, де сторони дійсно можуть працювати разом. Такі змістовні спільні інтереси торкаються, в першу чергу, нерозповсюдження зброї масового знищення, контролю над озброєнням і, в широкому контексті, поступового наближення до мети щодо знищення ядерної зброї. В цих питаннях саме Росія є ключовою країною, хоча й значення інших держав не варто недооцінювати.


"Змінилася навіть тональність наших відносин з Росією в тих сферах, які дійсно насичені змістом. Ми все ще працюємо над цим, переговори тривають, багато питань все ще відкриті. Але очевидно, що ми досягаємо прогресу. Такі зміни у відносинах з Росією не тягнуть за собою зміни у відносинах з країнами Східної Європи. Я розумію причину занепокоєння, але я не думаю, що варто говорити про суттєві зміни в політиці США в цьому регіоні" - сказала амерканський урядовець.


Вона окремо наголосила на тому, що уточнення перспектив розвитку протиракетної оборони США було викликано виключно уточненням існуючих загроз. Зокрема, за уточненими оцінками, Іран, в якому США вбачають загрозу, знаходится набагато далі від опанування спроможностями запуску міжконтинентальних балістичних ракет, хоча наближається до оволодіння технологіями ракетної зброї малого та середнього радіусу дії. Корекція програми ПРО США змінила певні рамкові відносини з країнами Центральної Європи та сприяла поліпшенню відносин між США і Росією. Але це жодним чином не зашкодило відносинам Сполучених Штатів з країнами Центральної та Східної Європи.


"Що стосується конкретно України, Президент Обама, віце-президент Байден та інші провідні офіційні особи Адміністрації мають ясну позицію і неодноразово її висловлювали. Ми розглядаємо Україну як стратегічного партнера, країну, яка має стратегічну важливість в Європі. США прагнуть підтримати євроатлантичні прагнення України, якщо це відповідатиме вибору самих українців. Ми вважаємо, що така політика є вірною та має продовжуватися. Ми послідовно підтримуємо політику відкритих дверей, якої дотримується НАТО," - сказала Селесте Валландер.


Вона окремо підкреслила, що підтримка з боку США на адресу країн Центральної Європи, які шукають євроатлантичної інтеграції, залишається сильною. Така підтримка залишається ключовим аспектом європейської політики США.


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 9554. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект