НОВИНИ

24.11.2009 | Медведєв: РФ ніколи не просила інші країни визнати Абхазію і ПО
Джерело - Korespondent.net

Президент РФ Дмитро Медведєв заявив, що ніколи не просив і не буде просити інші країни визнати незалежність Південної Осетії і Абхазії.
АР
Медведєв: Нехай сама Білорусь визначається


"Я ніколи не просив і не проситиму, бо це не моя справа, це справа іншої держави - визнавати чи ні", - заявив він у понеділок, 23 листопада, в бесіді з білоруськими журналістами.

"Ні в публічному вимірі, ані під час особистих зустрічей я жодного разу не просив визнати Абхазію або Південну Осетію лідера Білорусі або іншу посадову особу з Білорусі, не звертався ні прямо, ні побічно з цією пропозицією", - підкреслив Медведєв.


На його думку, "всі розмови про це (прохання Росії визнати Абхазію і Південну Осетію) висмоктано з пальця, і нагадують торг стосовно того, хто більше зробить доброго, хто допоможе - ось за тих ми і будемо".


Президент РФ підкреслив, що для Москви визнання двох нових країн "було дуже складним вибором".


"Його зроблено лише після того, як Грузія вчинила агресію проти двох територій, зроблено, щоб захистити громадян, які там живуть, в тому числі російських, і щоб запобігти подібним конфліктам у майбутньому", - нагадав глава держави.


Він переконаний, що всі інші члени міжнародного співтовариства повинні самі вирішувати, визнавати ці території суб'єктами міжнародного права чи ні. "Це повною мірою внутрішня справа", - підкреслив Медведєв.


Він додав, що "розмови про те, що хтось тисне на Білорусь, вимагає визнання двох суб'єктів як суб'єктів міжнародного права, встановлення дипвідносин, мають провокаційний характер".


"Не буду приховувати: для Росії було б краще, якщо б ці нові суб'єкти отримали більшу кількість визнань", - зазначив Медведєв. Він пояснив, що в цьому випадку новим державам було б простіше розвиватися.


"Але ми ніколи не втручаємося, не намагаємося керувати цим процесом, це суперечить принципам міжнародного права", - повторив російський лідер.


Медведєв сказав, що "неодноразово чув від Олександра Григоровича (Лукашенка, президента Білорусі), що Білорусь обов'язково розгляне це питання і, ймовірно, визнає ці республіки, але зробить це самостійно, без впливу ззовні". "Нехай сама Білорусь визначається, президент визначається", - вважає Медведєв.


Водночас, Євросоюз попередив Білорусь про те, що в разі визнання Мінськом незалежності Південної Осетії і Абхазії співробітництво в рамках програми Східне партнерство буде суттєво ускладнено.

| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 5431. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект