НОВИНИ

05.11.2009 | МВФ: Україна роз'єднана і порушує свої зобов'язання
Джерело - "Інтерфакс-Україна", Українська правда

Нинішній проект держбюджету-2010 і підписання президентом закону про підвищення соцстандартів порушують зобов'язання Києва перед МВФ.


Про це заявила голова місії МВФ в Україні Джейла Пазарбазіолу в інтерв'ю IMF Survey online.


"Новий бюджет і закон про соціальні стандарти загрожують досягнутим не так давно завоюванням: вони не можуть бути профінансовані без високої інфляції або безробіття", - сказала вона.


За оцінками Пазарбазіолу, закон про підвищення соцстандартів вимагає в 2010 році додаткових витрат у розмірі 7% ВВП, і навіть у разі прийняття запропонованих президентом Ющенком поправок - 2,5% ВВП.


Вона додала, що МВФ оцінює дефіцит в урядовому проекті держбюджету-2010 у 8% ВВП, що значно перевищує попередні домовленості (3-4% ВВП).


Крім того, Пазарбазіолу назвала відсутність консенсусу серед української влади ключовою проблемою успішного впровадження економічної програми в рамках співробітництва України з МВФ.


"Щоб будь-яка економічна програма була успішною, має бути мінімальний рівень консенсусу", - сказала вона.


Пазарбазіолу зазначила, що рік тому під час ухвалення рішення про початок співпраці з МВФ в Україні був широкий консенсус з приводу політики, що був сформований усіма гілками влади, громадянським суспільством, і навіть опозицією.


"Але тиск політичних подій означає, що консенсус сьогодні набагато важче досягти. Без цього прогрес зупиниться, відновлення може бути піддане ризику і люди можуть втратити віру в здатність влади поліпшити економіку", - констатувала глава місії.


Вона зазначила, що захист найбільш соціально незахищених верств населення і України та безробітних є одним з пріоритетів для МВФ, нагадавши, що частина виділених фондом коштів пішла безпосередньо на виплати зарплат і пенсій.


"Але необхідно бути реалістами", - підкреслила Пазарбазіолу. За її словами, реальним є закладена урядом у проект держбюджету-2010 можливість підвищити пенсії і зарплати на рівень інфляції, тобто близько 10%.


"Більше збільшення не може бути профінансовано без звернення за допомогою до інфляції або значного скорочення кількості робочих місць в бюджетному секторі", - сказала глава місії.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект